Barsa načinila krupan korak ka odbrani titule!

subota 30.01.2016.
17:53

Atletiko je poražen na 'Nou Kampu', Katalonci su se osamili na čelu tabele sa tri boda više od 'Jorgandžija', na sve to imaju i zaostali meč protiv Sportinga iz Hihona i sada se slobodno može kosntatovati da će biti veliko iznenađenje ako ekipa Luisa Enri

BETA/AP Photo/Emilio Morenatti

Derbi meč 22. kola imeđu Barselone i Atletiko Madrida završen je pobedom aktuelnog šampiona Španije rezultatom 2:1.

'Jorgandžije' su bolje ušle u meč, Saul Nigez je stavio na muke Klaudija Brava već u drugom minutu, a već nakon deset minuta igra ekipa Ćola Simeonea je povela.

Saul Nigez je centrirao sa desnog krila, Koke je ostao sam na drugoj stativi i iz voleja zatresao mrežu Katalonaca.

Barsa je prodisala od žestokog presinga, a desetak minuta po primljenom golu Dani Alveš je imao priliku da izjednači, sjajno je uhvatio volej, ali je Himenez fantastičnim blokom sprečio izjendnačenje.

Deset minuta kasnije Jan Oblak je maestralno skinuo pokušaj Luisa Suareza, ali samo minut kasnije bio je prinuđen da izvadi loptu iz mreže.

Basrselona je stegla obruč oko gola rivala, Nejmar je promešao svoje čuvare, odigrao za Đordija Albu koji se ubacio po lavom boku, ovaj zavrnuo u sredinu za Lea Mesija, koji ne prašta - 1:1.

Izjednačujući gol dao je šampionu dosta samopouzdanja, Atletiko se otvorio i pošao po novo vođstvo, ali Barsa u 38. minutu stiže do preokreta.

Dani Alveš je odigrao fantastičan dubinski pas za Luisa Suareza, a Urugvajac lukavo šalje loptu kroz noge Oblaka za poreokret - 1:2.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Atletko je ostao sa igračem manje na terenu, Felipe Luis je dobio direktan crveni karton jer je otvorenim đonm startovao na Mesija.

Zanimljivo, pre toga sudija Maljenko je pokazao 'Jorgandžijama' tri javne opomene, u svoju beležnicu upisao je Godina, Gabija i Huanfrana.

Atletiko je, iako brojčano inferiorniji, krenuo hrabro u nastavku, i nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu imao kolosalnu priliku da se vrati u egal.

Karasko je sjajno centrirao sa desnog krila, Antoan Grizman je akrobatski zahvatio loptu iz voleja, ali ona pogađa u noge Klaudija Brava i odlazi u korner.

Ipak, sve šanse da izbegne poraz Simeoneova četa je izgubila u 65. minutu meča kada je Diejgo Godin dodio drugi žuti karton zbog faula nad svojim zemljakom Luisom Suarezom.

Sa dva igrača više u polju, Barsa se odlučila da drži loptu u svojim nogama, jednu pravu priliku za novi gol imao je dojučerašnji fudbaler Atletika Arda Turan, koji je ušao kao rezerva umesto Ivana Rakitića, ali Turčin je tukao pored gola.

Ostalo je 2:1, velika pobeda Katalonaca, deluje da je im put do nove titule šampiona Španije otvoren.

Golove pogledajte OVDE.

Standings provided by Sofascore LiveScore

91 Komentara

AtleticoDeMadrid
Sunday, 31.01.2016
02:28

Svaka cast momci, odrzali smo im cas fudbala sa igracem manje, ali kad smo bili sve blizi golu, morali su jos jednog igraca da nam iskljuce, idemo dalje!

Ginseng
20:47

Da niste mesari mozda bi ste i uspijeli nesto. Od ukupno 10 primljeni golova, 4i su od Barse. Drazi ste mi od reala,al sto se tice taktike prljave 0.

Monday, 01.02.2016
01:18

Taktika 0? brain damage! Vidim jako se razumes u fudbal.

Aleksandar Kosic
Saturday, 30.01.2016
23:41

Po meni titula nije gotova jos i nije ima da se igra jos mnogo bas. . . Sto se tice utakmice Barsa je odlicno reagovala posle primljenog gola,na svaki mec se vidi koliku razliku prave mesi,nejmar i suarez. . . Svi su bili odlicni,svi su odigrali fantasticno. . . Oba crvena kartona su potpuno opravdana,igraci atletika stvarno igraju preostro,cinilo mi se kao da ih je murinjo vodio ncs na utakmicu i da im je naredio da udaraju koliko mogu. . . Jedina stvar koju Barsi zamjeram je sto su bili opustili sa dva igraca manje i sto su dopustali i pored toga da atletiko stvori par sansi,jedino to nisu smjeli da dozvole. . . Ali idemo dalje daleko smo od titule,vecinu jacih klubova docekujemo u drugom dijelu sezone sto nam ide na ruku. . . VISCA BARCA!!!

14:23

Kakve to veze ima sa utakmicom Bars ei Atletiko Madrida? I kad je Barsa izgubila 7:0? Isto da ja napisem kako je Real izgubio 15:2 kad se sracunaju tri utakmice!! Kakva komedija! Uostalom, bolje pomozi Boatengu i Nojeru da nadju kicme!

Johan Krojf
13:58

Aktuelni prvaci Evrope i Sveta, pssssst.

StormyLBZ
13:16

Secas li se 2009, ono prvo poluvreme Barse i Bajerna?

Ginseng
06:11

Bundes Liga jednog tima 😂😂😂 dodje Barsa i razbuca ha :)

21:49

Veoma veoma važna pobjeda danas. Sa ovom pobjedom,Barsa je napravila ogroman korak ka odbrani titule. Danas ponovo nismo odigrali najbolje i opet smo imali problema kad nas protivnik pritisne i stalno vrši presing. Mislim da bi taj problem trebali pod hitno riješiti jer smo takođe isti problem imali i sa Bilbaom. Svaka čast Mesiju i Suarezu koji su pravi majstori svog zanata :D. Igračima Atletica očigledno treba objasniti prije svake utakmice da su došli igrati fudbal a ne na box meč. Sramota za takav tim i igrače. Visca Barca

Lepi
21:20

Naravno 2 crvena doduse Luisov potpuno zasluzeno.

LuckyStrike
20:59

realno osvojice titulu al ce kiksnuti do kraja sigurno na nekoj utakmici... ali prednost je velika.... za barsu je Sosjedad jako tesko gostovanje a uskoro ce tamo da idu... vec par godina ne znaju za pobedu tamo... a i da izgube o5 beze dovoljno :P

barça mes que un clu
22:10

Gostuju takodje i Viljarealu, koji je ove sezone odlicna ekipa. Tako da tu ocekujem najvise bod da uzme Barsa.

Armani
20:31

Daleko je jos kraj,barca ce vjerovano obraniti titulu jer su najbolji,ako dobiju sporting u zaostaloj i reala na camp nou sigurno su sampioni!

Ivanp
20:22

ne cudi me igra barse u drugom poluvremenu,cuvali su se,odigrali su 9 utakmica za 28 dana u januaru isto toliko ih ceka i u februaru.

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
19:36

moje misljenje je da trka za titulu jos nije resena jer bice tu kikseva ko bi ocekivao real kiksne protiv betisa i sportinga ili da barsa primi 4 gola od selte...jos je trka otvorena

19:46

To sam i ja napisao, ni blizu gotovog nije, tek sada pocinje ono pravo.

BarsaSaMarsa10
20:48

Nisam mislio da napadnu svim silama,nego da iskontrolisu mec do kraja,a to nikako nisu uradili kako treba.

LuisSuarezFB
19:48

Reseno je. Barselona je tih cetiri komada primila jos odavno a znas i sam da Barselona je bez poraza 26 utakmica. Tada je odbrana bila losa. Sada je bas dobra i sve se stabilizovalo

Čika Marko
19:30

Barsa je kao Mike Tyson...pustite da se radujes u prvoj rundi i onda te nokautira u kameno doba..

MESSSIKING
19:29

Ja moram da pohvalim Barsu i MSN i da se Ronaldo sabere jer uzasno je krenuo ovu godinu. Sigurno bih zeleo i bilo bi mi mnogo draze da Ronaldo da jedan gol Atletiku ili jacem timu a ne sutra da da nekoliko komada Espanjolu. Zbog toga i zbog mnogo drugih cinjenica mnogo cenim Mesija i pisao sam i pisacu da je Mesi sada iako je jos mlad medju najboljima ikada i sigurno je za mnoge kao sto je jedan stavio dole najbolji ikada. Slazem se. Sada ce neki napisati ali ne ti navijas za Barsu a nik ti je od igraca rivala. Kakve veze ima... Najlepse je biti realan i priznati neke stvari koji navijaci Reala isto vide ali ne pisu. Evo Mesi je zabio i Sevilji i Romi i Bilbau i Atletiku i Leverkusenu ( od jacih timova ) i zabice jos mnogim jacim timovima. A bio je dugo povredjen. Bravo za Simeonea. Nije hteo da dozivi veci poraz i igrao je na odbrani. Svaka cast. Jedino cu oprostiti Ronaldu ako i sutra zabije Espanjolu kao i u prosloj utakmici 5 komada jer drugacije ne oprastam. Salim se. Cestitam Barsi na titulu a Real da se okrene u LS. Ko zna..... Sve je moguce

19:50

Nije Barsa jos ni blizu osvajanja titule, ne trci pred rudu prijatleju. :D Ima jos mnogo da se igra, utakmica protiv Selte, protiv Valensije, protiv Reala itd... Ali jeste dobro sto je pobjedila i jeste blize tituli, ali ne bas tako blizu. :)

mali mrav1
23:55

Kakav si ti kralj, al izvini, ipak mislim da ti navijas za barsu.

NIKE
19:19

Dobro je igrao Atletiko, ali sami su krivi zbog deficita u broju igrača, da je ostalo 11 na 11 imali bi šansu, vidi se da je Simeone zapravo 3 puta bolji strateg od Enrikea, ali Barca ima mnogo veći budžet dovodi što hoće, dok Atletiku je teško da zadrži postojeći kadar, kamoli da dovedu neku zvijezdu. Atletiko mi je najdraži u Španiji, ali Barca je zasluženo na čelu i sve sem njihove 9te titule u zadnjih 11 sezona (mislim) bi bilo veliko iznenađenje.

19:48

Svi su bolji od Enrikea i Pepa, a oni i dalje osvajaju titule i raznose protivnike! Kakav takticar i po cemu je takticki nadigrao Enrikea? Fudbalom u kost? Simeone je nadigrao Barsu prvih 20 minuta i to je to!

StormyLBZ
20:30

Pa sta je Dzekson ako nije zvezda, placen 38 miliona!

Herkules88
20:30

I sa igracem manje je bio bolji od Barse, tek nakon iskljucenja Godina Barsa je kontrolisala mec, vrlo si neobjektivan

Pique0811
19:18

Pita li su Simonea trenera Atl Madrida zasto nije slavio pogodak Torresa u prvom mecu,rekao je vidio sam da je Messi zavrsio sa zagrijavanjen

19:17

Ovo je ta jos jedna u nizu razlika koja pokazuje zasto je MSN najbolji trio. Ima ih uvek i u lakim i u najtezim tekmama. Drugo poluvreme je Barsa igrala na cuvanje rezultata ali razumljivo jer ipak tri boda su u pitanju i Barsa je ovim korakom vec gotovo sigurno sampion jer ovo je kao 6 bodova vise jer Barsa sada ima laksi raspored utakmica i zaostalu tekmu protiv Sportinga koju sigurno dobijaju. A jos malo ce i igrati Atletiko i Madrid medjusobno tako da je skoro pa reseno. Barsa u dzepu ima vec dve titule i samo napred i u LS po novu tripletu da se pokaze ko je najbolji tim ako nekome do sada nije bilo jasno a sumnjam da ima takvih. Neymar je driblao i igrao fino a posle se malo povukao ali dobro jer za tri dana tj cetiri je utakmica protiv Valensije. Gust raspored. Suarez pokazao opet i opet iznova zasto je najbolji napadac iliti devetka na svetu. Pike je odigrao odlican mec i Bravo je maestralno branio. Samo je Atletiko primio 4 gola tj po 2 u obe tekme i to od Barselone od ukupno deset.. I to sve od MSN. Da se zna ko je najjaci. I Mesi je odigrao koliko je trebalo i ovaj mesec je zavrsio sa 8 golova i 4 asistencije i bice on sve bolji. Uvek ga ima kada je najpotrebnije i zato je on jedan od najboljih ikada a po mnogima i najbolji. I opet kada je bilo najvaznije za izjednacenje i dao je pobednicki gol u Madridu protiv Atletika. Prikljucice se i on u borbi za najboljeg strelca iako nije igrao dva meseca. Da pohvalim i Barsine bekove. Vezni red solidan. Visca Barca!

dushanseelny
19:14

Meni je ova tekma bila prikaz genijalnosti Diega Simeonea i velicine Lea Mesija. Prosto je neverovatno koliko dobro izgleda Atletiko na terenu, kao najuvezbanija rimska legija, a Mesi kao protiv Bajerna u LS ili Irana na SP, kad oseti da se protivnik ne da, uradi nesto neverovatno i preokrene u korist Barse. E bas zbog je on bez konkurencije najbolji, jer najtvrdji orah razbija sopstvenom pesnicom.

Nemanja Radulovic
11:27

Odavno nisam procitao bolji komentar svaka cast.

disqus_CkAY5JIxzW
19:10

Mrsavo izdanje Barse, imam dojam da bi zavrsilo bar x da nije bilo ovih kartona

fcb
19:20

Jesi li svjestan da Barsa nije htjela da forsira ? Vidio si kako su divljački igrali igrači Atletika, i zašto rizikovati povredu neku, kad može meč da se mirno privede kraju. Inače oba crvena su bili čisti kao suza

Armani
19:24

Ne bi vidis kako si u krivu,pa barca ih je okrenula u punom sastavu,poslije su samo odradjivali mozda malo i riskirali!

ppera1
19:08

Ne mogu da verujem koliko je Barsa neozbiljno odigrala ovu utakmicu, sa izuzetkom drugog dela prvog poluvremena kada su i preokrenuli rezultat. Suštinski je sve sam Atletiko uradio u ovoj utakmici: napravio je izuzetno zanimljivom odigravši najbolje ove sezone, te upropastio pregrubim startovima i zasluženo dobijenim crvenim kartonima. Skoro je nadrealno da i na početku 2. poluvremena Atletiko napada sa igračem manje, a Barsa se brani umesto da postigne 3. gol i time zatvori utakmicu. Dok su bili egal Barsa je dala 2 gola, a sa dva igrača više nisu napravili niti jednu jedinu šansu, što je ne samo neverovatno nego se tako nešto obično završava i gubitkom bar 2 boda.

19:08

Koliko cudna igra Barse,pocetak ocajan,onda sjajna igra poslednjih 20-25 minuta prvog poluvremena.Sto se drugog poluvremena tice Enrike nije polozio ispit, bez obzira na rezultat,covek nije uspeo da umrtvi utakmicu uopste(sto je trebalo da uradi),previse panike u odbrani,dosta los vezni red,al na kraju je najbitnija pobeda.Barsa mnogo bolje izgledala pre crvenih kartona,koji su bili apsolutno zasluzeni,Felipe Luis za zatvor(vec je trebao da ima zuti karton zbog ruke,prekidanja kontre...),a Godin je jednostavno postupio izrazito neinteligentno.Sve u svemu,igra generalno nije bajna,ali nadam se da ce se do osmine LS popraviti...

Armani
19:30

Sve si upravu jednostavno problem je pristupa i glave kad su tu na 100% razvaljuju,iako bi jako pohvalio ekipu ATM odigrali su sjajno...nisu slucajno bolji od reala tj.bolje plasirani!

19:51

Oni su odlicno odigrali,misim Barsa bi i sa onakvim pristupom drugim ekipama ,u drugom poluvremenu, dala bar gol ili dva,al oni su se fenomenalno branili.

Ginseng
19:07

Jel toplo oko srca Madridiste.

19:07

Koliko glup moras biti da pravis faul u korneru, a znas da imas karton?! Godin je ispao toliko glup da to nisu radili ni manje iskusni fudbaleri. Atletiko Madrid bio bolji 20 minuta i to je to od njih. Poveli i onda Barsa krenula da igra. Nisu ni igrali toliko prljavo dok nije Barsa izjednacila, e onda je krenulo samo udaranje. To se i ocekivalo, ali onaj start nad Mesijem je za zatvor, kakav idiotizam nevjerovatno. I ni blizu ovo gotovog nije, Real dobije Barsu i opet se zakuva, sto nije nemoguce, a to nije jedini moguci kiks do kraja. Mes Que Un Club

Stefaninho
05:50

Ne znam na sta je mislio Godin, po meni covek koji igra svaki mec bez greske, i sad ovako nesto da uradi.

mIadenq
19:05

Jako bitni bodovi. Igra, malo je reci tragicna. Odbrana standardno cunjevi, cini mi se da bukvalno svaki ofanzivni igrac moze u svakom trenutku preci svakog odbrambenog igraca Barse i centrirati ili na neki drugi nacin ugroziti gol, ali u ovom mecu osim odbrane i ostatak ekipe djelovao nezainteresovano, smoreno, bez volje. Ti dozvolis sebi da te ekipa sa 10 igraca napada 10 minuta bez prestanka i jos gore dozvolis da protiv 9 igraca ne osiguras pobjedu nego u 90om minutu strahujes da li ce Atletiko do boda iz prekida. Sramna igra.

19:20

Tacno sve,al ja mislim da je tu Enrike najvise kriv,on je morao da im objasni da se utakmica nije zavrsila u prvom poluvremenu.

20:24

Ja vas ljudi ne shvatam! Zar bi trebalo u utakmici u kojoj Barsa ima 2:1, igraca vise uz ovakvu igru Atletika u kost da napda i da rizikuje neku povredu? De malo razmislite, osim toga, ovo je sesta utakmica u 15 dana!

mIadenq
20:05

Slazem se. Msm ja stalno ionako pricam da je Enrike teletabis.

ppera1
20:01

Ne samo sramna već i suluda. Ni potpuno slučajna odbrana Brava na početku 2. poluvremena ih nije opametila. Pa dovoljno je da se slučajno oklizne Pique ili Mascherano pred kraj utakmice i odoše 2 boda sa 2 igrača više na svom terenu, a o prekidu u 90. minutu da i ne pričamo...

Ter-Stegenn
19:03

Lose smo odigrali utakmicu jos 3 crvena bih ja podelio mesarima iz Atletika,previse lezerno smo usli u mec.Buskec doktor.

dRose
19:00

Solidna igra moje Barce prvih 15 min meca nismo znali gde smo sjajan presing Atletika i to je urodilo plodom primismo gol, onda nesto bolja igra jer se Atletiko povukao i branio i sjajni Messi i Suki preokrecu mec... Cini mi se danas niko na svijetu nije mogao preci Pique kakva stopercina, dani alves u odbrani 50-50 sjajna lopta za Suareza, Bravo golman macka dva sjajna golmana imamo, Neymar magija zamjeram mu sto drzi loptu kod sebe previse dugo treba odmah da se oslobodi lopte i da pravi kretnju ali sve u avemu nije bio los, Suarez solidan sjajan gol kako se samo zagradio, sta reci za Messija masina nikad bolji mec za njega a razlog toga je njegova doktorska partija u odbrani masina, Barca svjesno nije htjela da napada zadnjih 15 min realno da su htjeli mogli su im jos 2,3dat da ne duzim sve u svemu solidna partija! VISCA BARCA!!

El Capitan
19:00

Ovaj Atletiko je uvreda za fudbal, a opet smo iza njih. To dovoljno govori o ovoj sezoni.

19:29

Ma oni ne igraju ovako protiv svih, samo protiv Barse i Reala to je tako vec godinama. Po meni bi im bilo bolje da su nastavili sa napadima i onda bi imali sansu da dobiju, ovako su se branili i ispali idioti. Pogotovo sto Mesi i Nejmar lako isprovociraju igrace jer se igraju loptom i onda neko tankih zivaca kao ono govedo Filipe Luis nasrne kao da ide na matadora, ako me razumijes.

Stefaninho
05:52

Uvek sam navijao za Real protiv njih, i ako Real ne volim, ljudi su malo skrenuli.

19:53

Hahahaha sjajno poredjenje za Felipea Luisa :D

zeks
18:59

Ocajna igra u drugom poluvremenu,i to sa dva igraca vise.Uz dosta srece smo sacuvali ovaj rezultat.Oba crvena kartona i vise nego zasluzena.

19:30

Pa Barsa cuvala snagu i rezultat. Ovo im je sesta utakmica u posljednjih 15 dana, pa i oni su ljudi.

mIadenq
20:28

Je l' ti stvarno vjerujes u to sto pricas? Kakvo cuvanje rezultata vodis jedan razlike, igras protiv 9 IGRACA!? Kad je to Barsa u zivotu cuvala rezultat? Rizikujes da primis gol u 90om minutu i da igras X vs 9 igraca, hahah, o majko mila. Napisi jednom u zivotu realan komentar da ne dozivljavam uvijek transfer blama kad vidim sta pises. Tragicno su igrali.

Dejan Marinkovic
18:59

Koja sramota od igre u 2 poluvremenu,zato realu skidam kapu trpaju bre do 10 a ne mi ko p . . . e. Katastrofa,ali 3 boda su tu !

MESSSIKING
19:36

Trpala je i Barsa Bilbao pa nista. I tih 10 nije isto dati Atletiku za razliku od Raya. Simeone je dobro zatvorio gol i to je to. Trebas biti jako srecan sto ti Barsa igra dobro odavno i bez poraza. Pogledaj njihov raspored. Skoro 20 utakmica u dva meseca tj u januaru i sada februaru. Stede se igraci. Malo je Enrike popricao sa igracima a i videlo se da su Barsi vazni samo 3 boda sto je najvaznije.

20:27

Ma pusti ga, ne zna ni sam sta pise. Eto trebali su navaljivati i dati jos koji gol, rizikovati neku povredu i sl.

Johan Krojf
18:59

Pozdrav za Brata Sergia, Bobinja i Eccentrica.

Johan Krojf
18:58

Jako bitna pobjeda, titula je znatno blize sa ova tri boda protiv direktnog rivala, sve teze tekme do kraja igramo kuci. U prvih 20 minuta Atletiko nas je pojeo, nije Barsa znala gde je levo ali onda su se konsolidovali, vrhunska akcija kod Messijevog gola a Alves doktorski asistirao Suarezu. Oba crvena kao kuca, F Luis je imao dva gruba starta a onaj treci, otvorenom kopackom u koljeno Messiju je bio za zatvor, Godin potpuno zasluzen drugi zuti, Suarez mu smekerski sklonio loptu a ovaj ga pocistio sa obe noge. Sve u svemu krupan korak ka tituli. Visca el Barca!

Thierry Henry
18:57

Čekamo navijače nekog tamo tima da kažu kako su Atletiku neopravdano isključeni igrači i kako je Atletiko bio bolji rival. :D

fcb
18:57

Zadovoljan sam povratkom u prvom poluvremenu, ali u drugom sam očekivao mnogo više, ali vjerovatno je Enrike procijenio da igrači ne treba da se troše nego samo da čuvaju rezultat i da lagano privedu kraju, što su i uspjeli da urade. Što se tiče igrača Atletika, ono je prosto nevjerovatno, previše su grubi i oba crvena apsolutno zaslužena. Veliki korak ka odbrani titule, treba to sad pametno privesti kraju, bez mnogo trošenja, i fokusirati se na LŠ i kup

18:56

Prvo poluvreme sjajno,drugo toliko glupo i dosadno strasno, Atletiko dobar stvarno imaju kul ekipu, Barsa se nije mnogo istrosila dobila sa pola gasa ne znam samo sto su stali posle drugog gola. Mesi lagano na kladzi kvota 2 da daje gol danas,lagano

mali mrav1
18:55

Zasluzena pobeda, navijaci reala se taman ponadali.

S-I-M-K-E_
18:55

Zaista mi nije jasno zasto se ovako grubo igra protiv Barselone...Gledam ja i utakmice Reala ali protivnici protiv njih nisu ni blizu tako agresivni i nema tih krvniockih startova,Messija i Njemara oce da ubiju,