Barsa jednom rukom na peharu Superkupa!

nedelja 14.08.2016.
23:53

U prvoj utakmici Superkupa Španije (igra se dvomeč) Barselona je slavila na "Pishuanu" sa 2:0 golovima Suareza i Munira.

BETA/AP Photo/Manu Fernandez

Ne toliko zanimljiva utakmica danas na Ramon Sančez Pishuanu, rekli bismo da je Barselona rutinski odradila posao protiv neke nove Sevilje koju predvodi Horhe Sampaoli.

U prvom poluvremenu nismo videli previše prilika, a najbolju je imao strelac gola na ovom meču, Luis Suarez.

On je šutirao u 6. minutu, ali je njegov udarac odbranio golman Riko. Nakon toga bez ikakvih šansi u prvom poluvremenu, igralo se između dva šesnaesterca.

Prvi gol videli smo u 55. minutu, a delo je upravo Luisa Suareza. Urugvajac je šutirao nakon sjajnog dodavanja Arde Turana koji mu je grudima odložio loptu, golman Sevilje ovoga puta nije imao rešenje - 0:1.

Sevilja nije uspela da stvori niti jednu priliku na ovom meču i možemo slobodno reći da su zasluženo u velikom zaostatku pred drugi meč.

Da stvar bude gora po njih, pobrinuo se Munir El Hadadi koji je postigao gol u 81. minutu nakon asistencije Lea Mesija.

Golove sa ovog meča pogledajte OVDE.

Dakle, Barsa sigurnim korakom korača ka trofeju Superkupa Španije, ostalo je još najmanje 90 minuta koji će se odigrati na Nou Kampu.

33 Komentara

Stefan Psihijatrija!
Monday, 15.08.2016
11:59

Suarez je najbolji igrac u Barselonu kakav Messi,bice verovatno iza Ronalda u izboru za najboljeg na svetu.

Dejan Marinkovic
00:39
Milos 1996
00:34

Skolski primer kako se igra fudbal!Potpuna nadmoc!

P. S.
00:31

Realno Sevilja u kombinovanom sastavu i nije mogla ništa više od ovoga, a mogli su da prime i još koji gol. Barselona tek u drugom poluvremenu stigla do prepoznatljive igre i to tek kada se Sevilja otvorila. Za početak sezone relativno solidna utakmica i jednih i drugih...

Armani
10:30

S time da ih barsa glatko dobije na vrucem domacem terenu za razliku od reala koji to mora s igracem vise na neutralnom!

Lord Bobinhooo!
14:29

Ta Sevilja je pocistila Barselonu prosle sezone!

LuisSuarezFB
00:08

Lepo Barsa. Bice dobra Sevilja sa novim igracima i trenerom. Samo da se uklope. Mnogo su dobro igrali igraci Sevilje u prvom poluvremenu, a Barsa mnogo bolje u drugom. Barsina odbrana na nivou. Suarez i Mesi sasvim dobri itd.

Heisenberg321
00:06

Lagano se pola gasa, kakva mašinerija će biti Barsa ove sezone...Jeste da sam navijač Barse ali stvarno mislim da su najjači ove godine, samo ako im i sreća bude na strani (bar 50 posto koliko je Real ima) i uzimaju sva tri trofeja. :-)

Co fa ra
03:11

Iskreno manje ste kompletni i od Reala i od Bajerna

Co fa ra
23:00

Pa druze ne pricamo o kvalitetu prve postave nego kompletnosti. Barsa ima najmanji roster igraca u poredjenju sa Realom i Bayernom, a klupa ti uzima trofeje najvise a ne prva postava, treba odigrati 50+ tekmi treba i izmene da budu kvalitetne a ne da mi igra Munir, u Bajernu Riberi altenativa a u Barsi Munir o tome ti pricam

11:35

Haha previse mastas,Real i Bajern za kopllje ispres :D

barça mes que un clu
08:27

Haha, nemoj da lupas. Barsa ima bolju prvu postavu od Reala, sa Bayernom su tu negde, za nijansu bih rekao da je Barsa bolja.

StormyLBZ
08:24

Iskreno niko od njih nema majstore poput MSN

Don Andres
00:03

utakmica poprilicno dosadna citavo vrijeme mada raduje dobra igra ovih momaka iz la masije. roberto bez greske, mada ga je grehota drzati na beku sa onakvom tehnikom. denis odlican takodje, munir to sto je odigrao, bez greske plus jedan gol onako u znalackom stilu. dinje takodje perfektan. danas je najvise turan podbacio, bas je bio los. izuzev asistencije. igra u nekakvom grcu. nadam se da je sa iniestom sve u redu, tj. da nije teza povreda

Rulermaster
Tuesday, 16.08.2016
19:09

Prvo, ne budi bukvalista. Kad kazem razbili, mislim igracki, nema veze sa brojem golova. Kao drugo, navijac sam Barselone i ne volim kad gledam svoj klub u inferiornom polozaju, ma ko bio sa druge strane terena, a bilo je tako u prvom poluvremenu. Cak i u posedu lopte, sto nije toliko vazno, ali se ne desava cesto. Jeste Barsa u drugom poluvremenu dodala gas, ali mi se ne svidja to sto je u ranoj fazi mogla da primi gol i to ne jedan, a onda bi sve bilo komplikovanije. Sto se tice kombinovanja sastava na levoj strani, sve su to prvotimci i nema izgovora! I u toku sezone ce mnogi odsustvovati, pa se mora ici dalje bez njih. I trece, ono sto me najvise nervira kod Enrikea je sto se u skoro svaku utakmicu ulazi lezerno i tromo, sa sporim dodavanjima i nekonkretno, kao da se ceka razvoj situacije sam od sebe. Pa tek kada se primi gol (ako se ne primi onda super!) oni daju gas. A trebalo bi biti obrnuto, pritisak na pocetku, sto jaci dok se ne postignu 2 gola, pa onda drzanje lopte i kruzenje, dok se protivnik ne iznervira i pocne da pravi kartone, onda je gotovo...i ima vise smisla:). Malo sam oduzio, poz!

P. S.
Wednesday, 17.08.2016
00:13

Realno Sevilja nije ni igrački ni bilo kako drugačije razbila Barsu ni u jednom delu utakmice, zahvaljujuci pre svega očajnim završnicama napada. Da nisu bili toliko loši u tom segmentu igre sigurno bi se nadavali golova, jer je odbrana Barse komična. Sa Enrique-om na klupi to se neće promeniti ma ko da igra i ma koga da dovedu. Spuštanje lopte na zemlju u prvih 10-15 minuta svih utakmica je copy/paste samih igrača, jer nema ko da im objasni da to ne rade, niti šta da rade, niti kako da igraju odbranu, niti kako da napadaju bunkere, baš ništa. Nemoj mi reći da si gledao ijednu utakmicu koju je Enrique taktički pripremio, pa makar i pogrešno. Nećeš je naravno gledati ni ove sezone, pa će kao i do sada sve (ali apsolutno sve) biti prepušteno inspiraciji i individualnim kvalitetima samih igrača, a kada to ne bude dovoljno... pa zna se šta sledi. Stvari će se promeniti tek kada (ako) čelnici Barse shvate čemu služe treneri i kakva je njihova uloga u savremenom fudbalu, bez obzira na snagu ekipe i individualne kvalitete samih igrača. Ako tome dodaš i činjenicu da sami fudbaleri, bez obzira na njihovo fudbalsko umeće i veštinu baratanja sa loptom, uglavnom ne blistaju sa inteligencijom u taktičkom smislu, niti imaju pravi pregled igre sa samog terena za tako nešto, onda je lako shvatiti da je ovo što pruža Barsa realno apsolutni maksimum jedne vrhunske ekipe bez trenera, pa kako god se koja utakmica bude razvijala i završavala i šta goda da osvoje ili ne...

Steffi
00:02

Ovaj Munir poceo da koristi svoje sanse.

Daliborov psihijatar
00:00

Najbolji napadac danasnjice i istinski dobitnik ZL za 2016 godine

zeks
Sunday, 14.08.2016
23:59

Dobra utakmica,ostvaren je odlican rezultat i revans bi trebao biti cista formalnost.Samo da Iniesta nije ozbiljnije povredjen.Dobra igra celog tima,bice jos bolje kad na raspolaganju budu Nejmar i Alba.

Bat
23:59

pa gotovo su osvojili ovo..bas rutinska pobeda

Rulermaster
19:37

Ti verovatno nisi gledao utakmicu, kao ni ovi novinari izgleda. U prvom poluvremenu Sevilja je bas razbila Barsu. I posedom i sansama, sabili su ih na polovinu. Tek u drugom poluvremenu je teziste utakmice pocelo da se pomera od gola Barse, a onda i da se stvaraju sanse.

Don Andres
11:35

oni u jednu krajnost ti u drugu. sevilja razbila barsu u 1. poluvremenu? razbila? kad nekoga razbijes tu obicno bude i golova oni sut u okvir gola nisu imali. sevilja je u 1. poluvremenu odrzavala egal sa barsom i visokim presingom odradila sjajan posao i to je bilo to. u drugom poluvremenu su oduceni od fudbala i to bez pretjeranog umaranja. a sve to uz odsustvo albe, inieste i nejmara. cijela lijeva strana je bila kombinovana.

Susaeta
23:58

Nisam gledao utakmicu, ali po livescore-u bih zakljucio da se Injesta povrijedio ili se varam?

Rise up
01:23

Jeste povredio se.Pise da ce pauzirati prema prvim prognozama 3 nedelje na onoj stranici Barse na fb.

cukambre
02:38

Iniesta i Matje su se povredili.

23:56

S obzirom kako je prva takmicarska utakmica, dobro je. Od novajlija Denis i Digne su odigrali odlicno. Munir sa mnogo vecim samopouzdanjem igra, i odmah se vidi promena.

14:30

Bolju prvu postavu? Ne lupaj Real blji skoro na svim pozicijama od barselone.

21:17

Golman tu negde,Navas klasa za Brava,Ramos bolji od Pikea,Pepe od Maskerana,Karvahal od ROberta,Marseloe od Albe,Kros od Rakitica,Modric od Inijeste,Ronaldo od Messija ovo ostalo je mozda na strani Barse LOL

20:17

Haha, golmani su tu negde, stoperi takodje. bekovi desnog real ima boljeg, levi, nijanse u pitanju. vezni Barsa ima bolji, i napad nema sta da se kaze, i ptice na grani znaju.