subota 14.03.2015.
20:21

Još jednom je ekipa Barnlija uspela da ostane neporažena u meču protiv Mančester Sitija, a danas su zabeležili pobedu.

Beta/AP Photo/Jon Super

Mančester Siti bi trebalo da više brine o ostanku među top 4 ekipe do kraja prvenstva, ukoliko se desi da Liverpul pobedi u ovom kolu onda će "Građani" biti samo 4 boda u prednosti u odnosu na pomenute Redse, a imaju samo bod više od trećeplasiranog Arsenala.

Ova utakmica jeste prošla u dominaciji Mančester Sitija, ali ekipa Manuela Peleginija nije na kraju imala sreće da dođe ni do jednog boda.

Sada je Čelsi 5 bodova udaljen na prvom mestu, uz dve utakmice manje.

Pelegrini se uzdao u Aguera i Džeka od samog starta meča, ali nisu ovi napadači Mančester Sitija pravili previše problema odbrani Barnlija. Imao je Aguero dve dobre prilike u prvom delu igre, ali je obe uspeo da upropasti, nije danas bio njegov dan.

U prilog tome ide činjenica da je od pet upućenih šuteva samo jedan išao u okvir gola danas.

Pored njega, David Silva je propustio solidnu šansu, ali njegov šut je bez problema odbranio Tom Hiton.

Drugi deo igre je protekao je dosta mirnije, osim onog šoka u 61. minutu za navijače Mančester Sitija.

Izveden je slobodan udarac na 30 i više metara od gola Mančester Sitija, a lopta se nakon skoka Kompanija odbila do Džordža Bojda, a ovaj je sjajnim udarcem savladao Džoa Harta za 1:0!

Pokušavao je Manuel Pelegrini izmanama, ali nije uspeo da probije bedem pred golom Barnlija. Ušli su u igru Boni i Jovetić, ali ni oni nisu pomogli, rezultat je ostao nepromenjen od 61. minuta.

Gol pogledajte OVDE.

Sledi gostovanje Barseloni, ukoliko se desi da Siti ispadne iz tog takmičenja vrlo verovatno će engleski mediji početi sa pričama o smeni trenera Manuela Pelegrinija.