Baraž - Horor za Bosnu!

ponedeljak 16.11.2015.
22:37

Reprezentacija Mehmeda Baždarevića nije uspela, Republika Irska je večeras bila bolja i plasirala se na Evropsko prvenstvo u Francuskoj.

BETA/AP Photo/Peter Morrison

Bosna je imala loptu u svom posedu, ali je Irska uspela da slavi na kraju u drugom meču baraža za Evropsko prvenstvo u Francuskoj naredne godine.

Nakon prvog meča bilo je 1:1 na Bilinom polju, da bi u ponedeljak uveče Irska slavila sa 2:0 golovima Voltersa.

Da napomenemo, ovo je treći neuspeh u isto toliko baraž mečeva Bosne i Hercegovine za velika takmičenja u njenoj istoriji, nakon ispadanja od Portugala u baražu za EURO 2012 i Mondijal 2010. godine.

Krenulo je opipavanjem snaga, nije bilo nikakvih prilika sve do tog kobnog 23. minuta po BiH. Tada Ervin Zukanović igra rukom u svom šesnaestercu, sudija nije imao dilemu, pokazao je na belu tačku, a pomenuti Džon Volters je pogodio za 1:0.

Samo dva minuta kasnije Bosna je mogla do izjednačenja, ali je Edin Džeko šutirao pored gola golmana domaćih, Rendolfa.

Na sledeću priliku čekalo se čak do 60. minuta, dovoljno da vidite o kakvoj se utakmici radilo. Bosna je imala više loptu u svom posedu, ali bez nekih konkretnijih akcija, sve do tog 60. minuta. Tada je Miralem Pjanić došao u situaciju da pogodi gol domaćina, ali je njegov šut bio izblokiran.

Šok za Bosnu usledio je u 60. minutu. Nakon centaršuta iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane napada Irske, neko je u odbrani Bosne loše intervenisao, lopta je stigla do Voltersa koji vara Begovića za 2:0 i overava prolazak Irske u Francusku.

Do kraja je moglo da bude i ubedljivije, ali Šejn Long nije uspeo da se upiše u strelce pred sam kraj meča.

Dakle, Irci su po treći put na Evropskom prvenstvu zahvaljujući dobroj završnici Džona Voltersa.