Bane sa Zenitom otišao na drugi kraj Rusije i - uzeo bodove!

nedelja 16.07.2017.
15:07

Ovog vikenda počela je nova sezona u Premijer ligi Rusije, Zenit startovao pobedom na dalekom gostovanju.

EPA/ANATOLY MALTSEV

U prvom kolu šampionata Rusije, ekipa Zenita kao gost je savladala domaći SKA Habarovsk rezultatom 2:0.

S obzirom da je Habarovsk grad na dvadesetak kilometara od kineske granice, a Sankt Petersburg na krajnjem zapadu, fudbaleri Zenita morali su da pređu 6.214 kilometara uoči ovog susreta, ali im to nije smetalo da ostvare očekivanu pobedu.

Posle prvog poluvremena bez golova, Zenit je poveo u 52. minutu golom Kuzjajeva, a konačnih 0:2 postavio je kokorin u 81. minutu.

Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta u pobedničkoj ekipi, na poziciji štopera.