16:40

Bez suspendovanog Aleksandra Mitrovića, Anderleht lako savladao poslednjeplasirani Lirs.

lierse.com
lierse.com

U Belgiji je ovog vikenda aktuelno 22. prvenstveno kolo, a aktuelni šampion Anderleht je na svom terenu savladao ekipu Lirsa rezultatom 3-0.

Posle dve uzastopne ''šestice'' iz prethodna dva kola, može se reći čak i da je ekipa Slaviše Stojanovića danas i dobro prošla, ali im je na ruku išla činjenica da Aleksandar Mitrović nije nastupio za domaćina zbog suspenzije.

Mreža Bobana Bajkovića mirovala je 23 minuta, a onda su domaći iznudili jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Tilemans za vođstvo od 1-0.

Kada je Ntambve u 36. minutu zaradio direktan crveni karton, i Lirs ostao sa igračem manje, postavljalo se pitanje kojom razlikom će Anderleht dobiti ovaj meč.

U samom finišu prvog poluvremena Dendonker je povisio na 2-0, a treći gol je delo Alvareza, u 80. minutu utakmice.

Za Lirs je danas debitovao i nekadašnji štoper Vojvodine Danijel Mojsov, koji je odigrao svih 90 minuta.

Anderleht sada ima 43 boda na drugom mestu, dva manje od vodećeg Briža, dok Lirs ostaje pšrikovan za dno tabele sa 14 osvojenih bodova.