Bajern šampionski, tandem Levandovski - Miler ušao u istoriju!

Autor: Milovan Longinov
nedelja 31.01.2016.
19:41

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su na svom stadionu ekipu Hofenhajma rezultatom 2:0 (1:0).

BETA/AP Photo/Kerstin Joensson

Heroj u pobedi Bavaraca bio je Robert Levadovski, koji je postigao oba pogotka u 32. i 64. minutu.

Poljak je najpre doneo prednost Bajernu na asistenciju Daglasa Koste, da bi u 64. minutu pogodio posle dodavanja Filipa Lama.

Levandovski je na listi strelaca sada samo na gol iz Pjera Emerika Obamejanga koji je postigao 20 pogodaka posle pevih 19. kola u Bundesligi.

Zanimljivo, na ovom meču je tandem Levandovski - Miler ušao u istoriju po broju pogodaka u jednoj sezoni. Naime, Bajernov napadački tandem je stigao do brojke od 33 gola (19 i 14), što nijednom napadačkom dvojcu nije polazilo za nogom u istoriji Bundeslige.

Poređenja radi, Miler i Levandovski su zajedno za celu prošlu sezonu postigli ukupno 30 golova u Bundesligi, a sada posle 19 kola imaju već 33 pogotka.

Posle 19. kola, Bajern je i dalje lider na tabeli sa 52 boda, osam više od drugoplasirane Borusije Dortmund.