Bajern rešio i Volfsburg, Pizaro junak Verdera

subota 27.02.2016.
17:25

Fudbaleri Bajern Minhena nastavili su svoju dominaciju u Bundesligi pošto su danas u gostima savladali ekipu Volfsburga rezultatom 2:0 (0:0).

BETA/AP Photo/Kerstin Joensson

Bavarci su do pobede došli golovima Komana u 67. i Levandovskog u 74. minutu.

Bajern je odigrao još jednu odličnu utakmicu i bez mnogo problema savladali neugodne domaćine. Iako Bajern nije uspeo da probije odbranu Volfsburga u prvih 45 minuta, Pep Gvardiola je napravio dve taktičke izmeme koje su ubrzo urodile plodom.

Posle deset minuta igre u drugom poluvremenu, Riberi i Tijago Alkantara zamenili su Robena i Daglasa Kostu i ubrzo je Bajern došao do vođstva.

Najpre je u 67. minutu Riberi odigrao dupli pas sa Tijagom, a potom proigrao Levandovskog, a njegov odbijeni šut došao je pravo na Komana koji pogađa za 0:1.

Sedam minuta kasnije, ponovo je Riberi bio akter, spustio je grudima do Levandovskog, a ovaj prelepim udarcem spoljnim delom stopala u drugi ugao za konačnih 0:2.

U ostalim mečevima, Štutgart je na svom terenu izgubio od Hanovera, a dvostruki strelac bio je štoper Šulc u 32. i 83. minutu. Srpski reprezentativac Filip Kostić odigrao je svih 90 minuta, ali nije uspeo da spreči poraz svoje ekipe.

Verder Bremen i Darmštat su odigrali zanimljiv susret i podelili bodove - 2:2. Uja je doneo domaćima prednost u 33. minutu, Vagner je izjednačio sa penala u 44. minutu, da bi Sulu doneo preokret u samom finišu. U 90. minutu Klaudio Pizaro je spasio Verder i izjednačio za konačnih 2:2.

Gojko Kačar je odigrao poslednjih 15 minuta u remiju Hamburgera i Ingolštata - 1:1.