17:23

Fantastična partija ekipe Bajerna, slavili su protiv Hamburga veoma ubedljivo. Pobede su zabeležile i ekipe Borusije iz Dortmunda, Majnca i Lajpciga.

EPA/LENNART PREISS

Fenomenalni Bajern nastavlja da melje svoje protivnike.

Ekipa Karla Anćelotija je na njegovoj 1000. utakmici u karijeri slavila sa veoma ubedljivih 8:0 protiv Hamburga koji je već stara mušterija za Bajern.

Setimo se februara 2015. godine, tada je Hamburg takođe primio osam komada.

Het-trik je postigao Levandovski, golove su postizali i Arturo Vidal, David Alaba, Kingsli Koman koji je ušao u 60. minutu, a u 65. i 69. postigao golove, kao i Arjen Roben koji je zapečatio sudbinu Hamburga golom  u 87. minutu meča.

Na drugoj strani gosti bez ikakvih prilika, a naš Filip Kostić je igrao do 72. minuta meča, ali se nije proslavio.

Borusija iz Dortmunda je slavila protiv Frajburga sa veoma ubedljivih 3:0 u gostima, a ponovo je blistao Obamejang.

Gabonac je postigao dva gola danas, a pored njega, strelac je bio i Sokratis u 13. minutu meča.

Leverkuzen je razočarao svoje navijače, Majnc je slavio u gostima sa 2:0 golovima na startu meča.

Prvo je Bel doveo u 3. minutu Majnc u prednost od 1:0, da bi Oztunali povećao u 11. minutu na 2:0 i tako postavio konačan rezultat. Domaćin je u nastavku imao loptu u svom posedu, imali su i par šansi, ali golova više nije bilo.

Nakon pobede protiv Menhengladbaha, Lajpcig je zabeležio i pobedu prrotiv Kelna, potvrdivši tako da su se vratili u staru formu.

Forsberg je doveo u prednost Lajpcig, Maroh je zatim postigao autogol za 2:0, da bi Osako smanjio u 53. minutu na 2:1.

Pobedu domaćinu osigurava Verner u 65. minutu meča. Igrao je Neven Subotić za Keln čitav meč, a igrao je i Miloš Jojić koji je ušao u 76. minutu meča.

Augsburg je stigao do jako bitnih bodova u borbi za opstanak, slavili su protiv poslednjeplasiranog Darmštata sa 1:2.

Darmštat je poveo golom Helera u 47. minutu, ali su gosti preokrenuli rezultat golovima Verhega iz penala i Bobadilje u 85. minutu.

Gojko Kačar je odigrao svih 90 minuta za goste.

Bajern - Hamburg 8:0
Darmštat - Augsburg 1:2
Leverkuzen - Majnc 0:2
Lajpcig - Keln 3:1
Frajburg - Dortmund 0:3