Bajern i Volfsburg tek posle penal-serija stigli u finale!

subota 26.07.2014.
22:29

U subotu su odigrane polufinalne utakmice Telekom Kupa u Nemačkoj, a za trofej će se boriti Bajern i Volfsburg.

Twitter: Bayern

Turnir se igra po principu dva puta po 30 minuta, a prvi meč su odigrali Hamburg i Volfsburg. U 60 minuta igre nije bilo golova, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, gde su se bolje snašli popularni ''Vukovi'' i izborili plasman u finale.

Znatno sadržajniji bio je drugi polufinalni susret, između Bajerna i Menhengladbaha, završen je rezultatom 2-2, pa je i ovde odluka morala da padne posle penala.

Bolji je bio aktuelni šampion, koji je mogao i ranije da dođe do pobede, s obzirom da je vodio sa 2-0, golovima Levandovskog i Riberija. Međutim, ''Koltovi'' se nisu predavali, pa je Kruze sa dva pogotka u finišu uspeo da izbori jedanaesterce.

Rafinja je u trećoj seriji prvi promašio, ali su u naredne dve fudbaleri Menhengladbaha bili neprecizni, pa je Bajern ''kroz iglene uši'' ipak stigao u finale.

A ako ste propustili da pogledate fenomenalan pogodak Roberta Levandovskog, to možete učiniti OVDE.

U prilogu pogledajte i kako je izgledala penal serija.