Autogol pogurao Vels u 1/4 finale!

Autor: Boban Filipović
subota 25.06.2016.
19:50

Reprezentativci Velsa drugi su četvrrfinalisti na Evropskom prvenstvu u Francuskoj, pošto su u 1/8 finala savladali Severnu Irsku 'minimalcem'.

Beta/AP Photo/Francois Mori

Nakon Poljske, koja je nakon boljeg izvođenja penala eliminisala Švajcarsku, plasman među osam najboljih reprezentacija 'starog kontinanta' obezbedio je i Vels.

Elipa Krisa Kolmana je izašla kao pobednik iz duela sa Severnom Irskom, slavila rezultatom 1:0, a jedini pogodak na meču bio je autogol Gareta MekOulija u 75. minutu meča.

Gledali smo prilično dosadno i nesadržajno prvo poluvreme u ostrvskom derbiju, osim dve dobre intervencije golmana Velsa Vejna Henesija (koji je ukrtotio vrlo nezgone udarce Dalasa i Vorda) i gola Ramzija koji je poništen zbog ofsajda ništa vredno pomena.

'Zmajevi', koji su imali ulogu favorita, u prvih 45 minuta nisu uputili nijedan udarac u okvir gola.

U nastavku Velšani znatno angažovaniji, a prvo veće uzbuđenje pred golom Severnih Iraca zbilo se kada je udarac glavom Sema Voksa završio tik pored gola.

Nešto pre isteka sata igre Garet Bejl je izveo slobodan udarac sa 'svoje' pozicije, odlično tukao preko živog zida, ali MekGovran pravi sjajnu paradu i dokazuje da je jedan od najboljih golmana na ovom Evropskom šampionatu.

Bejl

Inicijativa Velsa se konačno isplatila u 75. minutu, kada je Bejl probio po levom boku, zavrnuo u sredinu a Garet MekOuli nespretno intervenisao i ubacio loptu u svoju mrežu.

Nakon gola nije bilo većih uzbuđenja, Vels je sačuvao prednost, plasirao se u  četvrtfinale gde čeka boljeg iz duela Mađarska - Belgija.