ponedeljak 05.09.2016.
20:08

Počelo takmičenje u našoj grupi, Austrija slavila na startu.

Beta/AP Photo/Hassan Ammar

Fudbaleri Austrije pobedili su u gostima selekciju Gruzije rezultatom 2:1 na startu kvalifikacija za SP 2018.

Austrijnaci su dobru igru u prvom poluvremenu krunisali sa dva gola. Najpre je Martin Hintereger bio najviši u skoku posle centaršuta Alabe, da bi Mark Janko iskoristio asistenciju Arnautovića u finišu prvog dela igre za 0:2.

Drugo poluvreme bilo je potpuno drugačije, Gruzija je napadala, stvarala šanse, a da nije bilo greški sudija možda bi došla i do boda.

Domaći su pogodili su stativu, ošetećeni su za penal, a pogodak Almera nije bio dovoljan da se izbegne poraz.

U narednom kolu, 6. oktobra Austrija dočekuje Vels, dok Gruzija gostuje Republici Irskoj.