Austrija "preorana" na generalnoj probi, Arnautović pljunio protivničkog igrača

Autor: Boban Filipović
nedelja 05.06.2016.
10:29

Holandija trijumfovala u Beču protiv domaćina kom je ovo bila poslednja provera pred Evropsko prvestvo i koji će biti rival Srbije u predstojećim kvalifikacijama za Mondijal u Rusiji.

Beta/AP Photo/Hans Punz

Hladan tuš za Austrijance sinoć u njihovom glavnom gradu.

'Oranje', najneprijatnije iznenađenje kvalifikacija za EURO 2016 i najjača reprezentacija koja neće učestvovati na koninentalnoj smotri najboljih u Francuskoj, slavila je na 'Ernst Hapel' stadionu u Beču rezultatom 2:0.

Holanđani su poveli već u 9. minutu igre golom napadača AZ Alkmara Vinsenta Jansena, koji glavom trese mrežu nakon smušene reakcije poslednje linije tima domaćina i golmana Almera.

Pobedu 'Lala' overio je najbolji fudbaler Njukasla u sezoni za nama Đorđino Vajnaldum polovinom drugog poluvremena na asistenciju rezerviste Luka De Jonga, nakon akcije koja je tekla po levom boku.

Mrlja sa ove prijateljske utakmice je prostački gest ponajboljeg fudbalera Austrije Marka Arnautovića, koji je pljunio beka Holandije Tetea, ali se 'naše gore list' provukao bez isključenja.