Austrija jedva protiv Moldavije, Irska i Vels odigrali po našem ukusu!

petak 24.03.2017.
22:44

Austrija se mučila u Beču protiv Moldavije, na kraju su ipak slavili, dok su Irska i Vels odigrali bez golova.

Beta/Brian Lawless/PA via AP

Austrijanci su slavili na "Ernst Hapel" stadionu u Beču, na kraju je bilo minimalnih 2:0 (0:0).

Mučili su se fudbaleri domaće selekcije tokom čitavog susreta, golman Moldavije Namasko je bio raspoložen, a "popustio" je tek u 75. minutu, kada ga je savladao fudbaler Lajpciga Marsel Sabicer.

Brzonogi krilni fudbaler austrijske reprezentacije je glavom sproveo fantastičan centaršut Marka Arnautovića u mrežu nemogćnog golmana gostjuće selekcije.

Do kraja je Harnik svojim golom u 90. minutu samo overio pobedu, te se Austrija izjednačila sa Velsom na trećem mestu grupe D, u kojoj se nalazi naša reprezentacija, koja je nešto ranije danas slavila u Tbilsiju protiv Gruzije sa 1:3.

U drugom večerašnjem meču u okviru naše grupe, Irska i Vels su odigrali 0:0 (0:0).

Vels je bio nešto bolji rival u prvih 45 minuta, ali su izabranici Martina O'Nila zaigrali angažovanije u nastavku.

Posao im je olakšao i levi bek velške reprezentacije Nil Tejlor, koji je u 70. minutu zaradio direktan crveni karton, nakon stravičnog starta nad bekom Irske Šejmusom Kolmanom, koji je zbog očiglednog preloma noge mora da napusti teren na nosilima.

Ipak, domaćin nije uspeo da iskoristi brojčanu prednost, te je meč završen na najpovoljniji način po našu reprezentaciju.

Irska ostaje druga, imaju isti broj bodova kao i mi, dok je Vels treći sa četiri boda manje od naše selekcije.

Hrvatska je na "Maksimiru" savlada Ukrajinu sa minumalnih 1:0 (1:0).

Hrvati su tokom većeg dela susreta bili nešto konkretniji rival, te su zasluženo slavili.

Gol odluke postigao je napadač Fiorentine Nikola Kalinić u 38. minutu. Loptu mu je u šenaestercu gostiju doturio Ivan Rakitić, a on je uputio udarac nakon odličnog okreta i savladao Pjatova.

U okviru iste grupe (I), selekcija Islanda je slavila protiv selekcije Kosova sa 1:2 (0:2).

Prvi gol za Island postigao je Sigurdarson u 25. minutu, na asistenciju Gilfija Sigurdsona, a samo 10 minuta kasnije je upravo vezista Svonsija bio precizan sa kreča za 0:2.

Konačan rezultat postavio je Nuhi nakon osam minuta igre u nastavku.

Island ima 10 bodova, preskočili su Ukrajinu i popeli se na drugo mesto grupe I, dok je Hrvatska prva sa 13 osvojenih bodova.

Italijani su slavili u Palermu protiv Albanije sa 2:0 (1:0).

Prednost "Azurima" je doneo De Rosi u 12. minutu sa kreča, da bi konačan rezultat u 71. minutu postavio napadač Lacija Ćiro Imobile, na asistenciju Zapakoste.

Meč je obeležio i prekid sredinom drugog poluvremena, o tome nešto više OVDE.

U okviru grupe G, Makedonija je sa 0:3 (0:1) slavila u Lihtenštajnu.

Poveli su golom Bobana Nikolava u 43. minutu, da bi Ilija Nestorovski sa dva gola potvrdio pobedu Makedonaca.

Poslednji meč ove grupe odigran je u Španiji, gde je "Crvena Furija" dočekala Izrael i u Hihonu slavila sa ubedljivih 4:1 (2:0).

Mrežu gostiju načeo je David Silva u 13. minutu, da bi Vitolo u nadoknadi prvog dela igre povisio prednost domaćina na 2:0.

Nakon samo šest minuta igre u nastavku napadač Čelsija Dijego Košta postiže i treći gol za Lopetegijeve izabranike na ovom susretu, da bi u 76. Izrael preko Refaelova smanjio na 3:1.

Konačan rezultat postavio je vezista Reala Isko u 88. minutu, na asistenciju Jaga Aspasa.

Španija ostaje prva u grupi G sa 13 bodova, isto toliko ima i drugoplasirana Italija, dok je Izrael treći sa devet osvojenih bodova.

Albanci su četvrti sa šest, dok je Makedonija pretposlednja sa tri boda, a ubedljivo poslednji je Lihtenštajn koji nije osvojio nijedan bod.