Atletiko se poravnao s Barsom, 'Žuta podmornica' potopljena u Madridu

Autor: Boban Filipović
nedelja 17.04.2016.
20:13

'Jorgandžije' se ubedljivom pobedom nad Granadom izjednačile sa Barselonom na čeu tabele, dok je Rajo u Valjekasu savladao Viljareal.

BETA/AP Photo/Francisco Seco

Osokoljeni plasmanom u 1/2 finale Lige šampiona, fudbaleri Atletiko Madrida su upisali ubedljiv trijumf nad Granadom na 'Visente Kalderonu' rezultatom 3:0.

Otpor Andalužana slomljen je nakon 15 minuta igre, Koke je postigao gol na asistenciju Fernanda Toresa.

Sa minimalnom prednošću 'Kolćonjerosi' su otišli na odmor, a nakon 15 minuta igre u nastavku Koke i 'El Ninjo' su zamenili uloge, Tores je bio strelac drugog gola za Atletiko, a Koke asistent.

Pobedu 'Jorgandžija' je overio rezervista Korea u 83. minutu meča, kada je odbrana Granade ispala kao iz džipa.

Četa Ćola Simeonea se izjednačila sa Barsom po broju bodova i nalazi se na deobi prvog mesta na tabeli, mada Katalonci svoj meč 33. kola tek treba da odigraju večeras protiv Valensije na 'Nou Kampu'. Granada ostaje prva iznad crte.

U isto vreme, Rajo Valjekano je savladao polufinalistu Lige Evrope i četrvrtoplasirani tim Primere Viljareal sa 2:1 i tako napravio veliki korak ka opstanaku u društvu najboljih.

'Pčelice' su povele na svom 'Valjekasu' preko Guere u 7. minutu utakmice, Adrijan je izjednačio srednom prvog poluvremena, a pobedu domaćinu odneo je Miku deset minuta pre kraja.