Atletiko se navikao na novi stadion, "Ćolovi" ratnici naneli prvi poraz Sevilji!

subota 23.09.2017.
14:54

Fudbaleri madridskog Atletika slavili su u šestom kolu španske Primere.

EPA-EFE/JAVIER LOPEZ

Izabranici Dijega Simeonea slavili su na "Vanda Metropolitano" stadionu u Madridu, protiv ekipe iz Andaluzije, rezultatom 2:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo puno prilika, ali su viđene dve vrlo konkretne šanse na obe strane.

Sevilja je pripretila prva, u 12. minutu je Sarabija iz izgledne pozicije pogodio stativu.

Samo šest minuta kasnije, Filipe Luis šutira na drugoj strani, ali i on pogađa okvir gola, za razliku od Sarabije, Brazilac je pogodio prečku.

Nije ipak bilo golova u prvih 45 minuta, a onda nakon manje od 60 sekundi u nastavku "Jorgandžije" dolaze do gola.

Karasko uzima loptu neopreznom Karisu, izbija sam pred Rika, dobro se snalazi i u padu uspeva da uputi dovoljno dobar udarac da natera golmana Sevilje da vadi loptu iz svoje mreže.

Nekih 20ak minuta kasnije, lepa akcije domaćina, lopta dolazi do Filipe Luisa, koji maestralno proigrava Grizmana, kom nije bilo teško da zatrese mrežu Andalužana.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Atletiko je zasluženo slavio i tako nastavio pobedonosni niz na novom stadionu.

Oni su tako i preskočili današnjeg rivala na tabeli, sada su drugi sa 14 osvojenih bodova, a Sevilja koja je doživela prvi poraz u novoj sezoni ima bod manje i odmah je iza njih na trećem mestu na tabeli.