subota 17.12.2016.
18:04

Atletiko se mučio, ali konačno pobedio.

BETA/AP Photo/Paul White

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom ''Visente Kalderonu'' ekipu Las Palmasa rezultatom 1:0 (0:0) u 16. kolu Lige Primere.

Jedini pogodak na meču postigao je Saul Nigez u 59. minutu.

Atletiko nije blistao ni na ovom susretu, Simeoneov tim je teško dolazio do pravih prilika, ali je i pored toga uspeo da dođe do važne pobede.

Atletiko je imao dve solidne prilike u prvom poluvremenu, ali nijedan udarac u okvir gola, dok je Las Palmas bio bliži vođtvu pošto je Lemos iz daljie pogodio prečku u finišu prvog poluvremena.

Ipak, domaći su u 59. minutu došli do vođstva golom Saula Nigeza, koji se našao na pravom mestu posle jedne odbijene lopte i prelepim udarcem sa preko 20 metara pogodio uz samu stativu.

Nakon vođstva, domaći su zatvorili prilaze golu, Simeone je napravio dve izmene, Tores i Gaitan su zmenili Karaska i Gameira i tako sačuvali prednost.

Atletiku je ovo bila tek druga pobeda u poslednjih šest mečeva, i Madriđani su sada peti na tabeli sa 28 bodova, jednim manje od Viljareala i dva od Sevilje sa kojima će se najverovatnije boriti za mesta koja vode u Ligu šampiona.

Las Palmas je ostao na sigurnoj desetoj poziciji sa 21 bodom, koliko imaju još Malaga, Alaves i Selta.

14 Komentara

HHadzimontagic
Sunday, 18.12.2016
11:38

Profesor mora da objasni. Atletiko igra ono sto su igrali Liverpul i Murinjove ekipe. To je antifudbal, igra se zasniva napravi prekrsaj kad je opasna akcija protivnika, udari protivnika da sudija ne vidi, provociraj protivnika da sudija ne vidi, kad napavis fal istog momenta ga provociraj, gurni protivnik i postigni gol ako sudija vidi, a mozda i ne vidi prekrsaj. Nikad ne zurite, samo vrijeme gubite. Kad imas loptu u noge sutiraj daleko od svog gola. E sve ovo uspijeva protiv velikih ekipa, ali kad dodjete protiv malih ekipa, ovo vam nista ne znaci, tada morate pokazati fudbal.

Vasojević Bojan
17:35

Gvardiola uništio Bajern, Gvardiola uništio Bajern, Gvardiola uništio Bajern! Baš sad gledam meč Bajerna protiv Darmštata, kruže oko šesnaesterca domaćina, k'o kiša oko Kragujevca. Za 45' nijedan šut u okvir gola, a posed lopte 80%. Ne može Anćeloti tu ništa pomoći. Katalonski stil je urezan u ekipu i nema šanse da to iko promeni.

Monday, 19.12.2016
01:19

Batice, ne smaraj. A u LŠ je sa Bajernom zabeležio istorijske rezultate. Svi mu se dive. Preuzeo od onog Hejnkesa pa gotovo najjači mogući sastav i na kraju ode bez onoga što se od njega očekivalo.