nedelja 17.01.2016.
20:11

Fudbaleri Atletiko Madrida nastavili su seriju pobeda, dok je Hetafe bio bolji od Espanjola.

BETA/AP Photo/Francisco Seco

Tim Dijega Simeonea pobedio je u gostima ekipu Las Palmasa rezultatom 3:0. Mrežu domaćih načeo je Filipe Luis u 17. minutu na asistenciju Huanfrana.

Madriđani su pitanje pobednika rešili u drugom poluvremenu golovima Antoana Grizmana. Francuz je najpre u 68. minutu iskoristio dodavanje Kokea, da bi mu isti igrač asistirao i u 89. minutu.

U timu Atletika, Stefan Savić je čitav meč presedeo na klupi.

Atletiko Madrid je zadržao lidersku poziciju na tabeli sa 47 bodova, četiri više od Real Madrida i pet više od Barselone, koja ima dva meča manje.

Hetafe je vezao i treću uzastopnu pobedu pošto je na svom terenu savladao Espanjol sa 3:1.

Gosti iz Barselone poveli su golom Pereza, ali su domaći potom preokrenuli preko Leona u 29, Sarabije u 37. i Gomeza u 90. minutu.

Hetafe je ostao na sredini tabele sa 26 bodova, dok Espanjol ima pet manje.