Atletiko ispao iz trke za titulu, a i direktan plasman u LŠ sve dalje!

četvrtak 02.03.2017.
22:41

Novi kiks Atletiko Madrida, sada će biti daleko i direktan plasman u Ligu šampiona.

Epa/Friedemann Vogel

Fudbaleri Deportivo La Korunje i Atletiko Madrida remizirali su rezultatom 1:1 (1:0) u 25. kolu Lige Primere.

Deportivo je bolje otvorio meč i već u 13. minutu došao do prednosti pošto je pogodak postigao Andone.

Domaći su do poluvremena uspeli da sačuvaju prednost, pa su gosti u nastavku krenuli na sve ili ništa.

Dijego Simeone je napravio trostruku izmenu, pošto su u igru ušli Karasko, Gaitan i Tores umesto Koree, Kokea i Gameira.

Samo nekoliko minuta kasnije, Atletiko je izjednačio, upravo je jedan od rezervista Karasko asistirao za Grizmanu za 1:1.

Atletiko je do kraja pokušavao da dođe do sva tri boda, ali nije uspeo pa je praktično ispao iz trke za titulu.

Lider Barselona sada ima 11 bodova više, a drugoplasirani Real Madrid 10 uz meč manje.

Deportivu je ovo bio zlata vredan bod u borbi za opstanak pošto sada ima bod više od Granade koja je prva ispod crte.