Astana za istoriju

Autor: Boban Filipović
sreda 30.09.2015.
21:41

I to ne zbog prvog osvojenog boda u Ligi šampiona u klupskoj istoriji, već zbog načina na koji je kazahstanski šampion do njega došao.

BETA/AP Photo/Alexey Filippov

O čemu se radi?

Astana je danas na svom bunjištu remizirala sa Galatasarajem, rezultat je bio 2:2, a kuriozitet sa ovog meča je je to da su oba gola koja su završila u mreži šampiona Turske bili autogolovi.

Loptu iza leđa Muslere poslali su njegovi saigrači Hakan Balta u 77-om i Lionel Karole u 89-om minutu meča.

To je prvi put u istoriji Lige šampiona da su prva dva postignuta gola jednog kluba bili autogolovi!

Zanimljivo, i drugi gol Galate bio je autogol. Naše gore list, golman Astane Nenad Erić je nespretnom reakcijom ubacio loptu u sopstvenu mrežu pet minuta pre kraja utakmice.

Kod domaćina je svih 90 minuta na terenu proveo naš 'Zlatni Orlić' Nemanja Maksimović, a opširnije o prvom meču današnjeg programa u Ligi šampiona možete se informistai OVDE.