nedelja 17.05.2015.
18:55

Bez pobednika na "Old Trafordu" u meču koji nije ispunio očekivanja ljubitelja fudbala.

Beta/AP Photo/Jon Super

U derbi meču 27. kola engleske Premijer lige, Mančester Junajted je na svom stadionu remizirao sa londonskim Arsenalom. Bilo je 1-1.

Domaći su došli do prednosti golom koji je postigao Ander Erera u 30. minutu.

Gosti su stigli do izjednačenja autogolom Bleketa u 83. minutu.

Sjajno nabačenu loptu Ešlija Janga sačekao je Erera na drugoj stativi i odličnim udarcem u bliži ugao matirao nemoćnog Ospinu.

Osim ovog pogotka, u prvom poluvremenu nije viđeno mnogo uzbuđenja, uglavnom se igralo na sredini terena uz inicijativu "Crvenih Đavola".

U nastavku meča Arsenal kao da je "spustio ručnu" pa je preuzeo inicijativu u svoje ruke.

Imali su gosti dobru priliku preko Žirua ali je De Hea još jednom pokazao da je odličan golman.

U 73. minutu, sjajni španski golman se povredio pa je morao da napusti teren a njegovo mesto je zauzeo zemljak Valdez.

Deset minuta kasnije, "Tobdžije" dolaze do izjednačenja autogolom Bleketa.

Igrao se 83. minut kada je Teo Volkot centrirao ali je lopta zakačila štopera Mančestera i promenila pravac i na taj način prevarila Valdeza.

Samo minut kasnije Žiru je imao odličnu šansu ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Do kraja meča Mančester je imao još jednu polupriliku, ali Van Persi je pokazao da mu desna noga nije jača strana jer je odlično spuštenu loptu od strane Felainija poslao preko gola.

Ovim bodom gosti mogu da budu zadovoljni jer su ostali ispred Junajteda u borbi za direktan plasman u Ligu šampiona.