Arsenal prekinuo post u gostima i vratio se u trku za LŠ!

ponedeljak 17.04.2017.
22:51

Arsenal konačno slavio u gostima i vratio se u trku za Ligu šampiona.

EPA/Nigel Roddis

Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima ekipu Midlsboroa rezultatom 2:1 (1:0) u 33. kolu Premijer lige.

Arsenal je konačno prekinuo niz očajnih rezultata i tri uzastopna poraza na gostujućim terenima i vratio se u borbu za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Arsenal nije ni večeras bio ubedljiv, ali je uspeo da dođe do velike i važne pobede i serije loših rezultata.

U prvom poluvremenu gotovo da nije bilo većih prilika, Arsenal je bio potpuno bezopasan, ali je zahvaljujući majstoriji Aleksisa Sančeza iz slobodog udarca, Vengerov tim poveo.

U završnici prvog dela igre, Džaka je oboren na nekih dvadesetak metara, a Sančez je prelepim udarcem preko zida doneo gostima 0:1.

Midlsboro je zaigrao dosta konkretnije u drugom poluvremenu i već u 50. minutu domaći su uspeli da izjednače. Dauning je centrirao sa desnog boka, a Negredo je bio najsnalažljivi u petercu i pogodio za 1:1.

Arsenal je malo pao posle primljenog gola, domaći su imali još jednu veliku priliku posle prekida, ali su gosti nekako uspeli da izbace loptu iz peterca.

U 71. minutu, Arsenal je ponovo došao do vođstva, Sančez je dao odličan pas u šesnaesterac, Remzi grudima spustio za Ozila, a ovaj zategao u prvi ugao za 1:2.

U finišu, Okslejd-Čemberlen je imao dve velike šanse, ali nije pogodio za 1:3.

Do kraja meča, Arsenal je uspeo da sačuva svoju prednost i sada je šesti na tabeli sa 57 bodova, sedam manje od Sitija (uz meč manje), i devet od Liverpula, ali tim Jirgena Klopa ima dva meča više.