Arsenal poveo, pa nestao, Pep nadigrao Vengera!

Autor: Milovan Longinov
nedelja 18.12.2016.
18:51

Siti konačno pobedio u jednom derbiju, Arsenal poveo, pa nestao, Totenhem pobedio Barnli, velika trka za vrh se nastavlja!

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Fudbaleri Mančester sitija poedili su na svom Etihadu ekipu Arsenala rezultatom 2:1 (0:1) u derbiju 17. kola Premijer lige, dok je Totenhem identičnim rezultatom savladao Barli na Vajt Hart Lejnu.

Arsenal je poveo golom Volkota u petom, a preokrenuli su Sane u 47i i Sterling u 71. minutu.

Arsenal nije mogao da zamisli bolji početak meča, pošto je već u petom minutu Aleksis Sančez lepo proigro Volkota, a ovaj rutinski savladao Brava.

Siti je od primljenog gola preuzeo inicjativu, Arsenal se svesno povukao i pretio iz kontri, dok su domaći očekivano imali veći posed lopte.

Tim Pepa Gvardiole je do odlaska na odmor propustio nekoliko izglednih prilika preko Sterlinga i De Brujnea, ali je Čeh ostao nesavladan.

U drugom delu igre, Siti je zaigrao mnogo bolje i io znantno opasniji i konkretniji pred golom. Već u 47. minutu, Silva je proigrao Sanea, a ovaj izašao sam na Čeha i pogodio prvi ugao za 1:1, ali ipak ovaj pogodak je ostao kao sporna situacija zbog potencijalnog ofsajda.

Posle pogotka, Siti je nastavio da stvara šanse i da dominira, Sane je opet izašao sam na Čeha, koji je ovaj put bio uspešniji.

Potom je ponovo u šansi bio De Brujne, ali je češki golman sa nekoliko intervencija sačuvao svoj tim.

Međutim, u 71. minutu, Arsenal nije uspeo da odoli konstantnim napadima Sitija, pošto je Sterling uneo loptu sa desnog krila i pogodio prvi ugao za preokret i vođstvo Sitija.

Domaći su do kraja uspeli da sačuvaju stečenu prednost, De Brujne je mogao da donese i ubedljiviju pobedu, ali je pogodio stativu.

Siti je sada drugi na tabeli sa sedam bodova manje od Čelsija, i jednim više od Liverpula, koji u ponedeljak dočekuje Everton.

Arsenal je ostao četvrti na tabeli sa 34 boda, koliko ima i Liverpul ali takođe sa mečom više od ekipe Jirgena Klopa.

U drugom večerašnjem meču, Totehem je takođe kao domaćin bio bolji od Barnlija. Gosti su poveli golom Barnsa, ali su domaći preokrenuli preko Alija i Rouza i približili se Arsenalu na samo bod zaostatka.

131 Komentara

AFC fan
Monday, 19.12.2016
10:29

Ocajan nastup! Kako nam fali Santi u veznom redu to nije normalno. Ozil po starom... seta se po terenu. Do derbija sa Celzijem sve utakmice moraju da se dobiju ! ! !

stevan_vasic90
01:17

Ozil prosto nije vrhunski igrač i sa njm se ne može očekivati konstantnost i borba za titulu, on nema nikakvog uticaja na igru svoje ekipe protv jačih timova, u defanzivi je nula, u napadu ne može da napravi višak zato jer je suviše fizički slab slab i spor a i fali mu puno toga na mentalnom planu, dečko je suviše statičan i lenj. Njegove vrhunse tehničke sposobnosti možda prolaze protiv slabijih ekipa, ali protiv onih snažnijih to je prosto nedovoljno. Arsenal je sa Santijem bio daleko jača ekipa, on je svojom pokretljivošću, borbenošću, izdržljivošću i fudbalkom inteligencijom krpio sve rupe u defanzivi i ofanzivi, otkad se on povredio, i igra Arsenala je postala lošija, čini se da ono što je jedan Cazorla u stanju da na terenu uradi sam, to nisu u stanju da urade Xhaka i Ozil zajedno. Takav je utisak kad se pogleda igra Arsenala bez Santija, zaista.

Колатерална Штета
00:53

Posle utakmice Venger izjavio da je Pepov Siti najbolja ekipa svih vremena...

brekbaCh
00:24

To je bilo to od Arsenala za ovu sezonu.. nisam ocekivao ovako rano, ali ok.. nece se vise pomerati sa ove pozicije.

scofield
Sunday, 18.12.2016
23:46

Najvise volim Arsenal od Engleza ali oni nece da osvoje jos jos godina titulu jer su obicne si**! Arsenal vise ne mora da se hvali kad bude u seriju pobeda jer se zna da ce u narednom periodu da isto tako odigraju ocajno i vrate se na fabricko! Isto tako kukaju u LS a nisu zasluzili tu srecu u zrebu i Monako kad su dobijali ispadali su tako nista ne zasluzuju jer su luzeri!!!!

22:40

Arsenal se izgubio u drugom poluvremenu zasluzen preokret sitija i ako je prvi gol iz ofsajda mada i o drugom se moze raspravljati. Zgusnuto je od drugog do sestog mjesta, celzi je vec sad daleko ako ovako ostane iza praznika sve ce biti vec reseno.

Se7en
21:45

Arsenal ima problema i sa igracima (nedostatak kvaliteta) i sa trenerom. Arsenalu fali levi bek, centralni vezni, defanzivni vezni, desno krilo i špic (možda i centralni bek). Od ovih igraca za prvu postavu su: Čeh, Kosčelni, Belerin, Mustafi, Kazorla, Sančez i Ozil ostalo za rezerve i prodati. Wengera je, po mom mišljenju, pregazilo vreme i nije se uklopio u moderan fudbal.

Стерлинг Арчер
21:35

Utakmica dva poluvremena. Nijedni me nisu oduševili iskreno. Siti deluje slabo u ovoj formaciji, definitivno im treba rezervni napadač

21:30

Tako jeeeee, Leroy bas kadaa najvise treba, Sterla momacki nema sta. E o ovome ja celoo vreme pricam, kljucna stvar u reziji Pepaa izmenjuje Zabaletu ubacuje Sanju, Sanja doktorski odigrao molim Bogaa da sredimo ove probleme u odbrani. Sterla je otrovna strelica kadaa hoce, a ne vidim bas da se hvali, a kritikovao se mnogo, Leroy mocno igrao ima strahotan dribling ali samoo jos da se privikne na ovu liguu. Sta recii za Kevinov pas? Doktorcina je taj covek, Fernando me finoo obradovao, Turee i David odlicni, idemooo sjajan. Preokret i jakoo bitna pobeda ovo ako ne digne onda ne znam sta ce... CTWD

Vernes Delic
21:19

Koliko god ozil da je dobar on nebi dugo igrao u lfc.jer klop ne voli ne hljebe a to je ozil seta se po terenu ko da mu je 90god.

NE LJUTI SE COVECE
21:17

Kapa dole za kontinuitet ucesca u LS ali sta Arsenal treba da uradi da osvoji titulu?nNeshvatljiv pad u drugom poluvremenu i zasluzena na kraju pobeda Sitija

Navijač Partizana
20:56

Siti chelseu najveci kokurent za titulu

BarsaSaMarsa10
20:38

Zasluzeno pobedio Siti,Arsenal se prosto raspao u drugom poluvremenu.Mada Sitijeva odbrana i dalje izgleda prilicno ocajno,ona reakcija Otamendija kod gola Arsenala je cisti idiotizam.Moraju oni jos mnogo da se poprave, ako oce da prave dobre rezultate u kontinuitetu.

Scholes
20:36

Arsenal je cudo. Odigrao na poluvremenu da ce Siti da dobije i Arsenal me nije izneverio, haha.

Samo Barsa
20:29

Volim te Siti, bravo, ali bravo i za Wengera, ova sezona nije njegova, sledeca jeste.

mrancic
21:33

Tako je.Sledeće će da igra šah u penzionom.

Mihajlo20
20:26

Kako me nerviraju ljudi, nemojte nikoga da otpisujete posle 1 utakmice. Junajtedu je bila dodeljena titula posle prve dve utakmice. Sitiju je posle prvih 10 Minuta predviđeno da nece ni u lš. A sada evo pljuvanje po vengeru i arsenalu posle 2 neuspeha. Sačekajte malo, ovo je fudbal i premijer liga, i ima jos 19 kola.

20:24

Tri stvari koje se nikad ne menjaju:n1.Svako umire.n2.,Ramos daje gol u 90 minutu.n3.Arsenal četvrto mesto.

20:24

Nisam verovao da Siti može do pobede zbog izostanka Aguera, Gindogana i Fernandinja, ali su odigrali vrhunski nema što. Liverpul treba da iskoristi ovu situaciju i da sutra slavi protiv Evertona i da se osami na drugo mesto. Znajući da Liverpul pod Klopom igra odlično derbije nadam se pobedi.

ManUtd1993
23:08

kao da ako pobede everton pobecice 20 poena pa ce seOSAMITI a ne 1 poen...

Carina
23:44

Remi u najavi...

Adnan
20:23

Koliko je jak ovaj plejer gdje se pokazuju golovi,kao da gledam uzivo,konacno.

GoxyArsenal86
20:22

Kakvo razocarenje igrom u drugom poluvremenu! Kao da je izasla totalno druga ekipa. Dzaka i Ozil totalno zalutali na na teren. Uostalom, Sancezova reakcija i duboko razmisljanje, najbolje opisuju razocarenje u igru pojedinaca.

Carina
23:45

Ozil u svom stilu nestaje...

01:21

GoxyArsenal86# Kao što sam rekao, Xhaka i Ozil zajedno na terenu ne vrede koliko vredi jedan Santi Cazorla. Mng mi je krivo što se povredio.

Born2Won der
20:16

Kako su glupo primili gol na početku drugog poluvremena. Tu je bio i mali ofsajd ali je bilo preteško to videti uživo. I opet strah i nesigurnost, mala greška i brod automatski tone.. neki igrači zalutali u prvom timu, ponajviše ovaj naturalizovani švajcarac.

Поз
20:10

Čelsi ipak nije favorit, ali zato Arsenal jeste, hahahhha

gunner11
20:08

KATASTROFA ! Potpuna ista utkamica kao i protiv Evertona .Ovo su utakice koje smo morali da dobijemo .Sa ovakvim nacinom razmisljanja ne mozemo ni Kapital kup da osvojimo a kamoli Premijer Ligu .Vodis celo prvo poluvreme i onda u drugom pustis protivnika da vrsi pritisak i povuces se ,pa da li je to normalno ? Sam podatak da u drugom poluvremenu nas golmana ima najvise dodavanja ( 33 dodoavanja ) vam sve govori .Gabriel mora na kupu jer je nesiguran kao i Monreal koji se sve vise gubi ,Xhaka ocajan kao i iwobi .Ozil ako nastavi da bude ovako lenj i nezainteresovan moze slobodno da ide ,lik jedva trci ,kao da ga je neko bio sa sipkama pre utakmice .Jedino bih pohvalio Ceha ,Alexisa ,Kokelana i Kosjelnog ,ostali su bili blagi uzas.Zbog cega nije ubacio Pereza ,i sta treba da uradi da bi dobio vecu minutazu .Gubimo i on umesto da ubaci Pereza on ubacuje Elnenya koji je zadnji vezni ! Ne znam sta da kazem ,odbrana je blagi uzas bez Mustafija .Vec zaostajemo 9 bodova za Chelseam i bice mnogo tesko u nastavku .

21:12

Pa i nije tolika katastrofa nMi smo u 2 utakm.tr.osvojiti 6 bodova protiv bormuta i west hema al osvojili smo 1 :-(

Kapitalac
23:20

Ne teško, nego je gotovo, Čelsi je stijena.Ostali su slični Arsenalu.

HakunaMatata
20:07

Rekao sam i posle meca sa Everton da ocekujem i ovde poraz...Nema kod igraca ni zelje ni volje...Venger spava na klupi, ustane tek kada gube i to samo da bi prigovarao nesto cetvrtom sudiji...Svaka sezona identicna...Ne pamtim losiji Arsenal...Osim one pobede protiv Celzija nema utakmice koju su dobili lagano u ligi...Na kraju opet borba da se izbori ls i nista vise od toga...Bajern ce ih izbaciti to je sigurno, pa za ligu sampiona ne moraju da brinu...Najzalije mi Alexisa koji je majstor...Treba otici u neku ekipu gde ce osvajati trofeje jer ih svakako zasluzuje...

Carina
23:47

A nece ni daleko. Stamford Bridz je takodje u Londonu.

Carina
20:03

Steta sto su nesposobni da ostanu neporazeni. Initiate implosion!

mak_juventino
20:02

Pep nadigrao Vengera ? Neko ko nije gledao tekmu , mozda bi to rekao ! Arsenal treba jos jedan-dva igraca , malo srece i sudije da nisu lude i bili bi sampioni !!! Venger je doktor za Pepa !!!

Кун
21:02

Lol, nabio ih Pep u 30 metara veći deo utakmice, možeš samo da plačeš i nmrziš Pepa.

BenkovackiManitas31*
21:50

Pa sta onda nije pobedio kad je doktor za njega? Ma da uvek ta sreca

Dzimi Humuhumunukunukuapua
20:02

Први гол офсајд, други гол пасивни офсајд.

djomla1990CFC
21:12

O cemu ti lice?Kakav pasivni ofsajd?

paul2016
21:26

O kakvim ti ofsajdima pricas, ljudi jednostavno bili puno bolji, znali sta hoce, arsenal u drugom poluvremenu katastrofa, msda ni u prvom nisu nista pokazali sem gola, igrali su onoliko koliko im je city dopusto.

20:01

Arsenal sa Vengerom do titulle nemoguca mislija....

Ajde?
20:01

Dobro je što nismo iščupali bod, ovako su pojedincima ionako lažne nade o titulu nestale. Ako klub ponudi Vengeru novi ugovor, tog momenta prestajem da pratim Arsenal, moj organizam ovo više ne može podneti. Osim Mojesa ne vidim lošijeg menadžera u ligi od njega.

Realan tip
01:10

A sta ono rece za Dzaku? Sta fali Mojesu, iscupace opstanak sa jednim igracem cestitim. Od njega dosta.

Realan tip
21:50

Ako mislis na Ozila, on nije igrac za velike utakmice cini mi se, nekako kad treba uvijek zakaze. Za Dzaku se ne bih slozio s tobom.

Ajde?
15:24

Čaka je imao očajan meč, ali prva mu je sezona i ne očekujem od njega mnogo, više brine turčin kome je ovo četvrta sezona u klubu.

PADAMNAGORE
20:01

Nisam pristrasan stvarno ali oba gola su bila iz ofsajda. Prvi ocigledan, drugi Silva utice na igru t.j. smeta Cehu i to mora da bude ofsajd. nAko neko misli drugacije neka kaze slobodno.

21:02

Gde utice na igru bio je metar od lopte kad je prosla pored njega...

21:17

Nisam vidio prvi go citya ali drugi je def.iz ofsajda i ja bi ono svirao

19:59

Iako je siti dao prvi gol iz ofsajda,po meni je zasluzio pobjedu..Problem Arsenala je njihov trener,i neki igraci koji kao da su na nekom treningu,a ne na tekmi.Tu prvo mislim na Ozila,od kojeg se ocekuje da uz aleksisa bude vodja ekipe,a njega nema nigdje..U napadu los,defanzivni zadaci mu nikad nisu bili jaca strana,tako da..Protiv losih ekipa arsenal dadne 3-4 gola,i svi ih dizu u nebesa,a jel dosao neko malo jaci,pola igraca se pogubi..Navijao sam za Arsenal,ali oni jednostavno vise nemaju pobjednicki mentalitet,tacnije sampionski mentalitet..Slika Sanceza kako je kleknuo i cekao nastavak tekme u 89-oj minuti takodje nesto govori.On nosi ovaj Arsenal,al ni on ne moze sam..

äxwell
19:59

Ja cim pohvali Arsenal oni nakon toga dozivise dva poraza..Evo juce sam i Celz pohvalio..Mozda se nesto slicno desi..:P xD

paul2016
21:28

Da ija onda pohvalim liverpul za proslo kolo, mozda se nesto slicno desi sutra.