Arsenal od sjaja do očaja, Sančez sačuvao snove o tituli!

subota 05.03.2016.
15:35

Aleksis Sančez je postigao gol u veoma bitnom trenutku za Arsenal u derbiju sa Totenhemom. Tragičar Kokelan, fantastični golovi Ramzija i Kejna.

Beta/Alastair Grant

Ekipa Arsenala je i dalje u trci kada se radi o tituli šampiona Engleske, najviše zahvaljujući činjenici da su uspeli da zaustave Totenhem koji je danas mogao da pobegne na 6 bodova prednosti ekipi Arsena Vengera.

Na velikom derbiju Londona na "Lejnu" gledali smo sasvim solidan fudbal, prelepe golove, doživeli dosta uzbuđenja da bi na kraju bilo 2:2.

Totenhem je bio nešto bolji u prvom poluvremenu, ali nije uspeo da materijalizuje svoju terensku nadmoć. Ipak, Arsenal je na drugoj strani iz prvog udarca u okvir gola Totenhema postigao gol i to na kakav način.

Učinio je to Ramzi nakon sjajne asistencije Beljerina, Španac je poslao loptu kada su svi mislili da će šutirati, a Velšanin je petom poslao loptu u mrežu za 0:1.

Jedan od ključnih detalja desio se u 54. minutu kada je Kokelan dobio drugi žuti karton nakon starta nad napadačem Totenhema kraj aut linije, sudija nije imao dilemu da li da ga pošalje pre vremena na tuširanje.

Odmah je Totenhem preuzeo terensku inicijativu, i za dva minuta je postigao dva gola. Prvo je nakon prekida Aldervereld postigao gol nakon lopte koja mu se odbila na petercu, da bi nakon toga Hari Kejn postigao fenomenalan gol iskosa sa leve strane iz šesnaesterca gostiju za 2:1!

Ipak, Arsen Venger pravi dobru izmenu, uvodi Žirua koji nakon samo nekoliko minuta u igri uspeva da doprinese novoj promeni rezultata. Beljerin je sa desne strane ubacio loptu Sančezu, Španac je ponovo upisao asistenciju nakon što je Aleksis Sančez uspeo da postigne gol za izjednačenje - 2:2.

Arsenal je, iako je imao igrača manje, imao par dobrih akcija, ali im je falio završni pas, a Aron Ramzi je propustio fantastičnu šansu kada je ušao u šesnaesterac, ali je Vimer bio odličan, dok je na drugoj strani Kristijan Eriksen pretio, ali je Ospina danas bio sjajan.

Dakle, na kraju rezultat za koji možemo reći da je realan - 2:2 i rezultat kome se najviše raduje Lester. Pogledajte tabelu, saznaćete i zašto.

Inače, navijači Arsenala su možda i sa pravom ljuti na glavnog sudiju meča iz dva razloga, gol Kejna je postignut nakon ofsajda, a i Totenhem je vrlo lako mogao da ostane sa igračem manje u poslednjih 15-ak minuta meča.

Golove pogledajte OVDE.

Standings provided by Sofascore LiveScore

39 Komentara

Don Silvio
Sunday, 06.03.2016
00:50

na pocetku sezone ocekivao sam turbulencije vodecih ekipa premijer lige pre svega sam mislio ma Junajed Siti i Celzi te sam prognozirao da bi Arsenal mogao do titule, kako se prvenstvo odvijalo sve sam pogadjao al ova zadnja tri kola arsenal je usr.o motku... nije da nemaju sanse al jako jako male

Paklena pomorandza
Saturday, 05.03.2016
20:14

Igrao sam keca na Totenhem,kostaju me 200 eura ali moram da kazem,bar po meni,sudija kao prvo,imao je prostora i da ne da drugi zuti za Kokelana,jedan od mnogih klizecih startova u premier ligu koji nekad se i ne sankcionisu.Drugo,Totenhemov igrac je morao da dobije 2 zuti za povlacenje Zirua ali sudija ocigledno nije hteo da izvuce karton iz djeba.Po svemu sudeci i odnos Arsenala nakon isljucenja Kokelana ja mislim da su zasluzili i sva 3 boda.

bebel
19:16

Na kraju je Arsenalu bod još i dobar, obzirom da su imali Flaminija na terenu zadnjih desetak minuta. Sad svi očekuju da Leicester dobije u gostima, a ja stavio lovu na Watford...

gunner 85
19:01

ovde ce titula ici onome ko bude imao najvise srece i naravno ako samo neko zaredja pobede to je to ...... ostali ga nece stici nikako ..... kokelan se zeznuo i to dosta ali desi se sta sad ..... ide nam malo laksi raspored tako da mozda sad krene neka malo bolja serija

brekbaCh
18:51

provuce se Arsenal.. steta sto je Totenhem toliko mlada i neiskusna ekipa, trebali su da ih sravne sa zemljom

Kapitalac
18:33

Da je Arsenal plastikanac ili MU, danas bi dobio. Veliki tim, ali ne i privilegovan od strane sudija. Svi mrze Vengera škrticu.

17:20

Mi smo ta ekipa koja decenijama nisto ne osvaja !!!

17:07

Ostali smo u zivotu ali sve vise mi mirise na titulu Lestera!nPrevise komplikovanja pred protivnickim golom, izmene su trebalo malo ranije pa cak i jedna odmah posle crvenog kartona.

BarsaSaMarsa10
17:07

Odlicna utakmica,ajmo Lester !!!!

LuckyStrike
17:00

ocekivano kod vecine je x bio... da li je realan rez to necu da komentarisem... samo znam da ako lester kasnije dobije wotford napravice veliku razliku 5 bodova totenhemu i 8 arsenalu ce da bezi.. jos im je + sto totenhem ima najgori program od svih do kraja... treba sa sitijem sa mancisterom i liverpulom ja msm da igraju... ali ko zna ima jos dosta... po meni msm da ce lester da ukenja titulu sto bi iskreno i voleo ... guneri bez nervoze bicete 2 ako ne osvojite titulu :D

S-I-M-K-E_
16:59

Mislim da Totenhem ne zasluzuje titulu kad sa igracem vise nisu mogli da sacuvaju prednost a jos u poslednjih 20 minuta je Arsenal vise napadao i za malo pobjedio.

Bembara
18:47

Lester zasluzuje ubedljivo titulu.

Carina
18:57

Tacno, 28 utakmica u kojima su sjajni nisu bitne, ova odlucuje ko je zasluzio da bude sampion.

Batman14
16:56

Sta se desava sa sudijama na utakmicama Arsenala ?

zagar37
17:14

Sramotno sudjenje protiv Arsenala + nedostatak srece mogu da odluce sampiona. Ali i bez tih sudijskih pdlika i dalje smatram da Lester zasluzuje titulu

lamps8
19:10

sto kokelan nije zasluzio 2 zuta?

Непобедиви
16:48

Oliver doneo nereseno Kokoskama. Svaka cast.

Zivorad
16:48

Jos jednom Venger briljira, Podrzavao sam ga ali u ovoj sezoni je preterao. Kokelan je morao napolje na poluvremenu jer se znalo da ce dobiti crveni. Totenhem mora da krene na gol, a ti ostavljas igraca sa zutim da ih zaustavlja i pravi startove, jenad pogresan i on leti sto se i desilo.Doduse prvi put se videla zelja kod igraca da urade nesto ali ta zelja je trebala da se pojavi pre utakmice sa Mancesterom a ne tek sad. Ramiz osim gola nije nista uradio, jeste lep gol ali profesionalni fudbaler kome treba 10 min da se namesti. Izgubio je 2-3 lopte posle kojih slede kontre, u zadnjem minutu on se 5 dana namesta a izaso je 1 na 1. Pa penzioner bi ga stigo. Dzabe Arsenalu slaba igra ostalih velikih ekipa, oni ne zasluzuju titulu. Za titulu se boris u svakoj utakmici a ne kad se tebi cefne i kad prigusti tada se desavaju ovakve stvari, da Mancester koji su svi otpisali moze da te izbaci iz Lige Sampiona ,iz trke za titulu su vec ispali sada se vracaju na ono na sta su navikli borba za 4 mesto.

Kapitalac
18:30

U pravu si. Prvo . kad je Kokelan dobio žuti , odmah sam pomislio da će do kraja dobiti crveni. Ko muva bez glave.

ForzaRoma
16:47

Golcina Kejna je nesto po cemu cu pamtiti ovaj mec, ali i gol Ramzija je prava majstorija. Ovaj rezultat vise odgovara Arsenalu jer je bio sa igracem manje u vecini vremena drugog poluvremena. Venger je pogodio sa izmjenom prije gola Sanceza kada je uveo Zirua koji je skrenuo paznju protivnickim defanzivcima kod tog gola. Lester ako pobjedi Votford na konju je.

Nikola Nikola
16:44

Ključni momenat - Poketinovo ubacivanje Mejsona u igru. Jeste bilo logično da umesto Lamele (koji je bio na granici crvenog) ubaci nekog defanzivno orijentisanog, ali ne Mejsona, koji nije poznat kao neko ko zna da ''sakrije'' loptu, a kada kući vodiš i pritom imaš igrača manje, vođstvo braniš posedom, a ne bunkerom. Drugi bitan detalj je vađenje Dembelea, koji je baš taj čovek koji zna da poveže redove, da sakrije loptu, da lupi lažnjak... , a uvođenje Mina koji je igrač kom treba prostor. Sve u svemu imam takav osećaj da Lester i kad izgubi utakmicu održava/povećava razliku.

Igors Stepanovs
16:44

Sudija je odlicno sudio sve do drugog gola Totenhema,posle pravio greske vecinom na stetu Arsenala.Sancez je danas bio ocajan iako je dao gol morao je onu sansu da iskoristi a ne da komplikuje.Kad treba da zadamo zavrsni udarac mi se spetljamo.Venger vecito brani rezultat bilo da igramo protiv Prestona ili Celzija....

Nikola RED_DEVIL
16:43

Prolazim x i 3+ to bre, samo jos sutra junajted x i 3+ i 10.000 :D inace zanimljiva utakmica.

lamps8
16:43

rabio ih totenhem od pocetka meca su bolji arsenal igrao na kontre falio je spursima vertongen,sada lester ima sansu da se izdvoji ako pobedi veceras.

Everton FC
17:09

Falili su Arsenalu Santi i Koss, pa nista, mora da se ide dalje

Realan tip
16:43

Dobra je bila utakmica po meni.Kokelan je napravio glupost, ne vrijedi komentarisati.Totenhem je propustio sansu da izbaci Arsenal iz trke za titulu.I da su dobili utakmicu ne bi bilo nezasluzeno, iako je Arsenal imao sansu da ih sokira, ali Remzi je jedan od najtraljavijih igraca koje sam ikada gledao, onakvih sansi kao sto je ona na kraju je imao milion u karijeri i nikada ne dadne gol, a za onu petu mu svaka cast, to je super pogodak bio.Kejnov gol je takodje bio super.Sve u svemu, meni se cini da niko nece titulu, osim Lestera, vidjecemo sta ce oni uraditi, njima i ekipama iz Manchestra je ovaj rezultat bas sjeo.Ako City dobije svoje zaostale meceve, eto Wengera u trci za svoj trofej opet, 4. mjesto.

AxweII
16:40

Uh kako bitna tekma za Lester i to bas u gostima Votfordu koji ne djeli bodove tako lako..Velika sansa za +5..

Ajde?
16:40

Sančez sačuvao snove, Remzi ih upropastio u nadoknadi. Nemam reči za potez Kokelana, iako volim tog lika. Elneni takodje dosta bolji na sredini od Remzija. još samo nešto ću reći: Dok Arsenal ima 200 miliona u banci, njegovi navijači se mole za remi sa Totenhemom dok predajemo titulu jednom Lesteru. Tuga. Venger OUT!

Mihajlo20
16:39

Kakva utakmica, arsenal je pokazao koliko je veći klub i mora da žali što nije sva 3 boda uzeo. Normalno da je ovaj bod odličan, ali kokelan nije smeo ovako glup da bude. Dier je trebao biti isključen, možda i penal za arsenal, treba još jednom videti, Totenhem dominacija u prvih pola sata posle toga neverovatno dobar meč.

scylla98
16:39

Ne znam za vas, ali ja ovu tekmu pogodio. Igrao sam X i 4+. Kvota 12.

zagar37
16:39

Mogli ste da pomenete gol Kejna iz ofsajda Alija i nedosudjen cist drugi zuti za Dajera. Inace sjajna kifla Kejna

16:38

Ne mogu da vjerujem da Ramzi nije onakvu šansu iskoristio, trebalo je ranije da šutira.. Gabriel zamalo da da vrhunski auto gol, golčina Kejna, klasa od napadača, volio bih da dođe u Junajted. Ospina nesiguran dosta, mada je imao solidnih intervencija. Totenhem 26 šuteva, odlično igraju.