Argentinac Role je Asterasov "mag"!

nedelja 31.08.2014.
20:38

Jedan od protivnika FK Partizan u grupnoj dazi Lige Evrope upisao je u nedelju prvi trijumf u grčkom šampionatu a junak Asterasove pobede bio je Argentinac Role.

asterastripolis.gr

U danu kada je Partizan vezao četvrti uzastopni trijumf u Jelen Superligi jedan od protivnika crno-belih u Ligi Evrope stigao je do prve pobede u šampionatu Grčke.

Asteras je u Tripoliju danas ugostio Levadiakos i slavio rezultatom 2:1 (1:1) u susretu koji je obilovao uzbuđenjima.

Junak Asterasovog preokreta i pobede bio je Huan Martin Role koji je sa dva gola doneo prvi trijumf klubu iz Tripolija u novoj sezoni grčke Superlige pa nema sumnje da će i stručni štab Partizana obratiti pažnju na jednog od osmorice "Gaučosa" koliko ih Asteras ima u ekipi.

Poveo je Levadiakos već u prvom minutu golom Konea ali je sredinom prvog dela igre Role poravnao na 1:1.

Posle dvadeset minuta igre u drugom delu Role je pogodio drugi put na večerašnjem susretu a ispostavilo se da je drugim golom Argentinac doneo trijumf Asterasu koji je u prvom kolu poražen na gostovanju Janini.

Narednu utakmicu u grčkom šampionatu Asteras igra na gostovanju Panioniosu a nakon toga ide u goste Bešikatšu u okviru prvog kola grupne faze Lige Evrope.

Podsećamo da će Partizan svoj prvi meč sa Asterasom odigrati u drugom kolu grupe "C" i to u Tripoliju.