Arda i Mesi dotukli Sevilju - Superkup je Barsin!

četvrtak 18.08.2016.
00:50

Ubedljivom pobedom nad Seviljom u revanš susretu Superkupa Španije fudbaleri Barselone osvojili su prvi trofej u novoj sezoni.

Beta/AP Photo/Daniel Tejedor

Aktuelni šampion Španije dovršio je započeti posao u Superkupu i novom ubedljivom pobedom nad Seviljom stigao do prvog trofeja u novoj sezoni.

Revanš susret na stadionu "Kamp Nou" Barselona je dobila rezultatom 3:0 (1:0) i tako sa ukupnih 5:0 stigla do trofeja španskog Superkupa.

Golove pogledajte OVDE!

Katalonci su pitanje pobednika u ovom dvomeču praktično rešili već u prvom susretu ali je pogodak Arde Turana u desetom minutu večerašnje utakmice praktično stavio tačku na borbu za trofej.

Turskog internacionalca proigrao je raspoloženio Leo Mesi pa Ardi nije bilo teško da smesti loptu iza leđa golmana Sevilje i donese prednost svom timu.

Gosti iz Andaluzije mogli su do počasnog gola u ovom dvomeču u 32. minutu revanša ali je udarac Ibore sa bele taške odbranio Klaudio Bravo pa je do odlaska na odmor Barsa sačuvala minimalnu prednost koja je u ukupnom skoru iznosila 3:0.

Na samom startu drugom poluvremena strelac prvog pogotka za Barselonu Arda Turan koristi lošu reakciju defanzivne linije Sevilje i lucidnim udarcem sa 20 metara duplira prednost domaćih.

Tačku na večerašnju utakmicu i čitav dvomeč stavio je Lionel Mesi golom koji je postigao glavom u 55. minutu meča!

Jedina briga za Barselonu nakon dvomeča sa Seviljom tiče se povreda Andresa Inijeste ali i Havijera Maskerana koji je 15 minuta pre kraja revanš susreta napustio teren.

Barselona je tako posle tri godine ponovo stigla do trofeja u španskom Superkupu koji je Argentinac Lionel Mesi podigao kao kapiten Katalonaca prvi put u karijeri.

Aktuelni šampion Španije večeras je osvojio 12. trofej u španskom Superkupu što će biti dobra uvertira za duel sa Betisom na startu šampionata.

20:45

Morate i vi Srbi se ponositi sa necim kao narod. Pa makar to bilo i nezasluzeno :D

Barca4ever
10:57

Umtiti je stvarno odlican igrac.Siguran je na lopti.Jedino nije mi se svideo nesto Andre Gomes ali valjda ce i on proradit.Dinje solidan.

Don Andres
16:26

bas sam se zonirao na gomesa sinoc i moram reci da nisi u pravu. momak je odigrao prakticno bez greske. bio je brz na lopti, brzi, tacni pasovi, dobro kretanje. pasovi iz prve. sve je bilo tu. bio je korak ispred protivnika citav mec a to mora da bude glavna karakteristika veziste u barsi. mene je licno odusevio. posebno kad se zna kakav je presing sevilja igrala. https://www.youtube.com/watch?v=uXL4Bum2Gyk

09:14

Arda konačno proradio:-D Strašna sezona u najavi!

O\'Sullivan147
07:40

Ma tako jeeeee....

ZlatanTime
03:19

Simke da te pitam je li Barselona osvojila super cup ili Messi?

Nikola RED_DEVIL
02:32

Kakvi srecnici, kako odvratan klub, smucili su mi se vise, Sevilja je ovo trebala da pobedi, zasluzili su, u prvom poluvremenu minimum 3 gola su trebali da daju, tako je odvratna ova barsa..

barça mes que un clu
14:37

Ajde bezi tamo. i prati mali united :D a da, jos te bole 2 finala LS :)

Rise up
15:13

Au kako ti ne pratis i smesniju stvar odavno nisam procitao.Prvo da se razumemo ovaj super kup ne smatram kao bitan trofej i nije ni vazno ko ga osvojio,ali reci da je Sevilja zasluzila pobedu je bas glupo.Izgubili su sa 5-0 u dvomecu,kuci nisu stvorili nijednu sansu,sinoc jesu 2-3 sanse i zasluzili su gol ali pobedu nikako.Ubedljivo su savladani.Promasio si temu.

Steffi
01:30

Dobra odluka kluba da sacuvaju Ardu!

Dejan Marinkovic
01:19

Ovakav pogodak sa dovodjenjem igraca odavno neko nije imao,fantastično. ..

LuisSuarezFB
01:15

Bravo Barsa. Pola tima novi igraci i sasvim dobra igra. Digne ce biti jako dobar za napad. Umtiti solidan. Gomes nije nesto, ali ima vremena. Denis Suarez je odigrao losiju tekmu, ali desava se. Nekoliko tekmi pre ove je odigrao odlicno tako da... Turan savrsen mec i samo neka ovako nastavi. Sta reci za Mesija... Ponovo asistencija, odlican skok glavom i gol. Jos jedan trofej za Mesija i njegov 12. gol u superkupu sto je najvise ikada. Iza njega je Raul sa 7 gola. 26 gol protiv Sevilje i 11. asistencija sto je sjajan podatak. Jedva cekam subotu. Visca Barca!

tony zahirovic1234
23:02

Uzivancija vas gledati, sretno u ovoj sezoni... :D

P. S.
01:14

Ovo mi je nekako više ličilo na revijalnu utakmicu, ali svejedno, bilo je lepih poteza. Turan se izgleda polako vraća u igru, a zabrinjavajuće je što je Mascherano već treći povređeni igrač u dve više-manje prijateljske utakmice, bar što se faulova tiče. Sevilja je malo trapava u završnici, a malo nisu ni imali sreće. Uprkos tome čini mi se da će ove sezone, ako ništa drugo bar igrati lep fudbal i da će biti interesantno gledati njihove utakmice...

Lecter
01:10

Dobra utakmica Barse,sigurna igra.Bez obzira sto je Sevilja primila 5 golova u dvomecu oni su cetvrta ekipa odmah iza vodeceg trojca ce biti.Imaju Sampaolija veliki znalac.Barsa ima konacno duzu klupu.Raduje igra Turana mislim da se on polako vraca na nivo iz Atletika,Mesi je zabavljao publiku, lijep gol dao,nadam se samo da Maskerano nije ozbiljno povrijedjen.Zao mi je sto Bravo 99% odlazi.Sad krecu prave utakmice.

Susaeta
01:02

Ove godine Barsa ima top tim. Dinje, Suarez i Umtiti su pun pogodak, klupa je duza, bice prostora za sve. Jedino taj drugi spic sto skripi, ali Munir je dobro odigrao ove pripremne utakmice. Mozda i bude nesto od njega, ko zna :) Sve u svemu jos jedan trofej u Barsinoj vitrini. Inace sam bio na Camp Nou prije 4god (Ekskurzija je u pitanju) ljudi kakva je to fantazija. Ali opet nije to, to, zelja mi je da pogledam utakmicu, ako Bog da posle nove godine bi trebalo da odem na neku utakmicu. Pozdrav

Barça u ♥
01:02

Sjajna utakmica za gledanje,veoma atraktivno!!!!!Umtiti odlican izrasce u klasnog stopera,Suarez i Gomes mogu mnogo bolje,ali nisu bili toliko losi,Mesi kao Mesi,sta reci,Buskec,kako on lagano igra to je neverovatno.Maskerano i Vidal dosta nekoncentrisani.Arda fantastican,ako tako nastavi dobice sigirno vecu minutazu.Dinje dosta solidan,bice dobra konkurenncija Albi.Munir se dosta poboljsao,ali mu fali veca minutaza.Vidal dosta los u odbrani.Bravo steta sto odlazi extra golman,hvala mu na svemu.U svakom slucaju izgledaju da su spremni za novu sezonu!!!!!nVisca El Barça!!!!!

Don Andres
01:01

kako dobra igra novajlija. gomes bez greske, besprekoran u brzoj tranziciji, pasovi iz prve kao da godinama igra tu. dinje odlican kao i u 1. mecu, umtiti, ako se izuzme skrivljeni penal, takodje bez greske, sjajan je bio. malo je veceras denis podbacio ali nema veze. igra je u vecini meca bila brza sto raduje. i ove sezone osvajamo 2-3 trofeja bez ikakve sumnje.