nedelja 23.04.2017.
19:55

Fudbaleri Andelehta su pobedom nad najvećim rivalom napravili veliki korak kao osvajaju titule šampiona Belgije.

Beta/AP Photo/Yves Logghe

U 4. kolu "šampionske trake" plej-ofa, Anderleht je pred svojim navijačima savladao Klub Briž sa 2:0.

Iako su bili indisponirani posle eliminacije od Mančester Juanjteda u 1/4 finalu Lige Evrope, fudbalerima Anderlehta nije manjkalo motiva protiv najvećeg rivala.

Dendonker
u 21. i Mbođi u 34. minutu meča su bili strelci za 'kraljevski klub' iz Brisela, kod oba gola asistent je bio sjajni Juri Tilemans.

Pobeda je mogla da bude i ubedljivija, domaćin je bio mnogo bolji rival na terenu, gosti su celo drugo poluvreme imali igrača manje zbog crvenog kartona Vormera, golman Butel je spasao Briž katastrofe u nastavku.

Srpski internacionalci Uroš Spajić i Ivan Obradović su odigrali ceo meč za Anderleht, odlično su obavili svoj posao.