12:37
Izvor: Beta

Iako je Juventus pobedio sa 2:0, oba trenera su bila zadovoljna nakon meča.

Beta/Alessandro Di Marco /ANSA via AP

Trener fudbalera Juventusa Masimilijano Alegri rekao je da je njegova ekipa pobedom nad zagrebačkim Dinamom ispunila cilj osvojivši prvo mesto u Grupi H Lige šampiona, ali je dodao da nije bio zadovoljan nakon prvog poluvremena koje je završeno bez golova.

"U prvom poluvremenu smo potrošili puno vremena u širokom prostoru što nas je iscrpljivalo. U drugom delu sam tražio od igrača da idu više kroz sredinu. Tada smo zaigrali bolje i na kraju ostvarili svoj glavni cilj, pobedu pred domaćom publikom
", izjavio je Alegri.

Juventus je sinoć u Torinu pobedio Dinamo sa 2:0 u poslednjoj utakmici grupne faze Lige šampiona. U drugoj utakmici te grupe Lion i Sevilja su odigrali 0:0, čime su crno-beli iz Torina prošli kao prvi u iduću fazu takmičenja ispred španske ekipe.

"To je bio naš prvi cilj ove sezone, ostvarili smo ga i zato sam srećan", rekao je Alegri, prenosi Hina.

Alegri je dodao da se zamara žrebom za osminu finala niti mogućim protivnicima.

Trener zagrebačkog Dinama Ivajlo Petev rekao je da je zadovoljan željom i zalaganjem svojih igrača, ali da je nezadovoljan individualnim greškama koje su dovele i do šestog poraza u Ligi šampiona.

"Zadovoljan sam željom, htenjem i kako su odradili zadatak koji sam postavio pred njih. Medjutin, nisam zadovoljan golovima koje smo primili, jer su oni rezultat individualnih grešaka", rekao je Petev.