Autor: Beta Beta
četvrtak 24.09.2015.
19:08
Izvor: Beta

Trener Juventusa Masimilijano Alegri rekao je danas da njegovi fudbaleri pod hitno moraju da poprave igru, pošto su u prvih pet kola u Seriji A ove sezone osvojili pet bodova i još nemaju pobedu na svom terenu.

BETA/AP Photo/Jon Super

Alegri je kritikovao svoje igrače zbog loše igre u sinoćnjoj utakmici protiv novajlije u Seriji A Frozinonea (1:1).

Šampion Italije vodio je Golom Simonea Zaze, ali je Frozinone izjednačio u drugom minutu sudijske nadoknade vremena golom Leonarda Blanšarda.

"Ljut sam jer moramo brzo da napredujemo. Primamo golove iz prvih prilika koje naši protivnici naprave. Jednostavno, ne smemo da primimo gol posle kornera dva minuta pre kraja. Brzamo onda kada treba da se uspori", rekao je Alegri, preneli su britanski mediji.

Juventus će u subotu od 20.45 igrati na gostujućem terenu protiv Napolija, koji je kao i crno-beli, ostvario samo jednu pobedu. Napoli je sinoć protiv novajlije u ligi Karpija odigrao bez golova.

Juventus ove sezone pokušava da osvoji petu uzastopnu titulu u Seriji A, ali posle pet kola već zaostaje 10 bodova za prvoplasiranim Interom.

Ekipu su u letnjem prelaznom roku napustili najbolji igrači Andrea Pirlo, Arturo Vidal i Karlos Teves.

Takođe, Alegri ima problema sa povredama fudbalera sredine terena Samija Kedire, Klaudija Markizija, Kvadva Asamoe i napadača Marija Mandžukića.

"U timu imamo mnogo mladih igrača koji moraju da se razvijaju, ali moramo da radimo na tome da unapredimo ekipu i dovedemo je do određenog nivoa"
, rekao je Alegri.

Posle pet kola Juventus zauzima 13. mesto n tabeli sa pet bodova i to je najgori start crno-belih u poslednjih 45 godina.