Albanija bolja od Francuske!

Autor: Boban Filipović
subota 13.06.2015.
20:02

Na prijateljkskom meču u Elbasanu, domaćin trijumfovao nad favorizovanim 'Trikolorima'.

Beta/AP Photo/Hektor Pustina

U terminima koji su predviđeni za kvalifikacione mečeve za EURO 2016, domaćin igra protv reprezentacije koja je 'slobodna' po kriterijumu kao da je smešten u grupu I.

'Trikolori' su danas godstovali u Elbasanu i prertpeli minimalan poraz.

Strelac jedinog gola na utakmici bio je napadač solunkog PAOK-a Ergis Kaće u finišu prvog poluvremena pošto je fantastično izveo slobodan udarac.

Inače, valja dodati da je selektor 'Galskih Petlova' Didije Dešan na megdan Aabancima izveo veoma jak sastav: Ljoris, Žale, Varan, Sako, Evra, Kondogbija, Gonalon, Paje, Grizman, Lakazet, Žiru, a u drugom poluvremenu su zaigrali još Pogba, Fekir, Valbuena, N'Tep i Sanja.

Podsetimo da Albanci još uvek nisu osetili gorčinu poraza u kvalifikacijama na terenu u prethodna četiri meča. Jedini poraz je onaj iz 'slučaja dron' sa stadiona JNA kada je rezultat registrovan službenim rezultatom 3:0 za Srbiju, ali su našoj reprezentaciji potom oduteza ta tri boda.