Alavesov 'poker' u Andaluziji, Srbi u glavnim ulogama

Autor: Boban Filipović
nedelja 30.04.2017.
18:09

Iako je Betis rano poveo, bodovi putuju u Baskiju. Nenad Krstičić pokrenuo gosti, dokusurio ih Aleksandar Katai.

EPA/EFE/RAUL CARO CADENAS

U 35. kolu španske Primere na utakmica koja nije imala gotovo nikakav rezultatski značaj fudbaleri Deportivo Alavesa su savladali kao gosti Real Betis sa 4:1.

Andalužani su bolje ušli u meč i već u 12. minutu golom Rubena Parda i sa minimalnom prednošću otišli na veliki odmor.

Međutim, uvodni minuti u nastavku u potpunosti pripadaju gostima.

Posle samo tri minuta igre u drugom poluvremenu Nenad Krstičić postiže svoj prvenac u Primeri i poravnava rezultat na 1:1, a u narednih deset minuta Alaves daje još dva gola i pratktično overava pobedu na 'Benito Viljamarinu'.

Vigaraj je sa desnog krila namesto golove Sobrinu i Santosu, ali se prilikom asistencije kod trećeg gola gostiju povredio i morao vani.

U finišu je šansu dobio i Aleksandar Katai, za desetak minuta provedenih u igri stigao je da se upiše u strelce i da u sudisjkoj nadokandi postavi konačan rezultat.