nedelja 14.05.2017.
17:49

Fudbaleri Derportivo Alavesa savladali su na svom stadionu ekipu iz Viga u okviru pretposlednjeg kola španske Primere.

EPA/EPE/ADRIAN RUIZ DE HIERRO

Ekipa iz Vitorije je na svom "Mendizortoza" stadionu savladala Seltu sa 3:1 (3:0) i tako upisala treći vezani trijumf u Primeri.

Poveli su u petom minutu preko Garsije, nakon katastrofalne greške jednog defanzivca Selte.

Samo 13 minuta kasnije, Katai je sjajno izveo korner sa leve strane, Fedal je bio najbolji u skoku, poveli su domaći sa 2:0.

Pitanje pobednika je manje-više bilo rešeno već u 37. minutu, Vigaraj je prošao po desnoj strani, zavrnuo loptu ka Dejversonu, koji klizećim startom vara Alvareza za ubedljivih 3:0.

Čast gostiju je 78. minutu spasao Jago Aspas, koji je pogodio sa kreča, nakon što je Pione Sisto oboren u kaznenom prostoru Alavesa.

Alaves je stigao do visokog devetog mesta na tabeli, imaju 54 osvojena boda, dok je Selta na 13. mestu sa deset bodova manje.