ponedeljak 17.04.2017.
22:34

Do kraja sezone pratićemo veliku borbu za mesta koja vode u Ligu Evrope.

EPA/EPE/ADRIAN RUIZ DE HIERRO

Fudbaleri Alavesa pobedili su na svom stadionu ekipu Viljareala rezultatom 2:1 (2:0) u 32. kolu Premijer lige.

Alaves je do poluvremena sa dva brza gola došao do velike prednosti. Najpre je u 35. minutu Ibai pogodio za 1:0, da bi u 45. Eli iskoristio asistenciju Kika za velikih 2:0.

Viljareal je u nastavku krenuo na sve ili ništa, a u 70. minutu, Bakambu koristi proigravanje Marija Gašpara za 2:1.

U poslednjih 15 minuta, šansu je dobio i Aleksandar Katai koji je zamenio Tokera, dok u gostujućem timu Antonio Rukavina nije igrao zbog povrede.

Nakon ovog poraza Viljareala, borba za plasman u Ligu Evrope se prilično zakuvala. Viljareal je i dalje peti, ali sada ima 54 boda, Atletik Bilbao ima 53, Real Sosijedad 52, a šansu iz prikrajka čekaju i Eibar sa 50 i Espanjol sa 49.