četvrtak 27.07.2017.
03:43

Nejmar je bio heroj u pobedi nad Juventusom, a potom i u trijumfu nad Mančester junajtedom!

fcbarcelona/Instagram

Fudbaleri Barselone pobedili su ekipu Mančester junajteda rezultatom 1:0 (1:0) u prijateljskoj utakmici sa pripremama u SAD.

Jedini pogodak na meču postigao je Nejmar, što je posebno zanimljiv podatak pošto je Brazilac postigao sva tri pogotka za Katalonce od početka priprema.

U prvom meču, postigao je oba pogotka u trijumfu nad Juventusom rezultatom 2:1, a i večeras je na terenu proveo samo prvih 45 minuta, što je bilo dovoljno da pogodi za 1:0.

Trener Brselone Ernesto Valverde od prvog minuta na teren je izveo možda i najjjači sastav, sa trijom MSN u napadu i Barsa je u prvom delu igre očekivano izgedala mnogo bolje.

Barselona je očekivano imala veći posed lopte i kontrolu na terenu i imala prednost na poluvremenu, pogotkom Nejmara što se ispostavilo kao konačan rezultat i na kraju utakmice.

U 31. minutu, Nejmar je opet bio u centru pažnje pošto je pogodio za 1:0, pošto se najbolje snašao u gužvi i iz peterca matirao De Heu za konačan rezultat.

Mesi je uputio dubinski pas, Valensija je napravio kardinalnu grešku, a Nejmar je ukrao loptu i bez problema matirao De Heu za 1:0.

Na startu drugog poluvremena, Ernesto Valverde je napravio kompletnu razmenu tima, pošto je na terenu iz prve postave ostao samo golman Silesen.

S druge strane, Žoze Murinjo je takođe napravio veliki broj izmena na pauzi, ali to nije popravilo odnos snaga na terenu.

Barselona je uspela da sačuva prednost i dođe do druge pobede na američkoj turneji posle trijumfa nad Juventusom pre četiri dana (2:1).

Barselona (4-3-3): Silesen - Semedo, Maskerano, Umtiti, Alba - Buskets, Rakitić, Alenja - Mesi, Nejmar, Suarez.

Drugo poluvreme:
Silesen - Vidal, Pike, Vermalen, Dinj - D. Suarez, Serhi Roberto, Inijesta - Turan, Munir, Alkaser.

Mančester junajted (4-2-3-1):
De Hea (Romero 46) - Valensija (Tuazabe 84), Lindelof (Baji 46), Smoling (Džons 46), Blind (Darmijan 46) - Kerik (Felaini 46), Pogba, Lingard (Marsijal 62) - Mihtarijan (Lingard 62), Rašford, Lukaku.

13:37

Nejmar ostaje defitnitvno, a Barsa ce u Evropi biti opasnija nego prosle godine, imam neki osecaj, iako sad mnogi od nas ne racunaju da ce uraditi sad nesto veliko . Samo jedan na sredini igrac je obaveza u prelaznom roku .

P. S.
13:37

Može Barsa i bez Neymara i bez Kutinja, Veratija, Dybale, ako treba i bez Messija i Suareza, ali očigledno NIKAKO ne može bez ove uprave i njihovih Gomeša, Dinjeva, Alkasera i ostalih Rakitića.

Lecter
12:17

Pripremne utakmice su jedno a zvanicne utakmice potpuno drugo.Pozitivna stvar ova 2 meca Barsa igra mnogo brze pod Valverdeom i ima mnogo trcanja.

P. S.
13:44

Naravno, opuštencija, relax trčanje, lagano iznošenje lopte pod presingom, jer kada (ako) se pogreši... nebitno. A kada treba pruzeti makar i najmanju odgovornost kniga je spadala na 2 slova, a od sada će spadati na jedno slovo.

Petar Pan
12:13

Prvih 30 minuta odlican tempo egal utakmica , dosta sansi na obe strane , kasnije se vidi da je barsa dosta svezija , naravno i najbolji trojac u svetu je napravio razliku . Sve u svemu dosta je falio Herrera u vezi , Kerik je prespor da juri Mesija , Nejmara . Obavezno kupiti levog beka , i Defanzivnog veznog , Pogba sinoc ne zna sta ce pre da igra dal da juri u odbranu ili da ide ka napadu , mora neko ledja da mu cuva . A sta reci za poziciju levog beka , Blind i Darmian , su tanki i defanzivno i ofanzivno nema prodora po krilima , sinoc nisu mogli da posalju nijedan upotrbljiv centar sut .

Маркус19
11:27

Која конфузија у одбрани бајо мој...

HHadzimontagic
10:21

Ja sam mislio da PSG, trazi sudije da kupi, a ne Neymara. Jer mnogi kazu da je Barsa pobijedila PSG uz pomoc sudija. Hajde Franc fudbal proglasi Ronalda najboljim igracem, pa poslije kad dodje kazna na PSG, od strane Barse. Onda neka Franc fudbal pomogne PSG.

mladenq_
10:18

Srecom, sezona se ni najmanje ne poznaje po pripremama.

indija durot
10:08

Barsa ne moze bez cavija..jos uvek mu nisu nasli zamenu.slican problem sledi kad napusti inijesta..to su bre mozgovi ekipe kakav crni nejmar

pogba_beastmode
09:59

Solidna igra, Marsijal mora obavezno u prvu. Blind i Darmian za 90 minuta nisu pogodili 1 centaršut. Nama treba levi bek, nemamo jednog krštenog levog beka.

Bidza i Tridza
08:57

Ovo jos jedan mec u nizu koji dokazuje da je Blind najgori levi bek u istoriji fudbala, Darmijan je drugi najgori (mada je on vise desni bek). Murinjo neka trazi Perisica a bekovi nek mu budu ove neznalice. Samo da So bude citav naredne sezone... A Lukaku 5 dodira sa loptom nije imao.

_mladen_
12:02

To je Lukaku, ako igra tim igra i on. Ako ceo tim lose igra, on ne postoji.

_mladen_
18:21

Pa zato sto se kroz celu krijeru Lukaku oslanja na svoju fizicku spremu i na to sto je od vecine za glavu veci. Nije toliko inteligentan igrac i ja sam odmah rekao da je za mene Morata tri puta bolji.

14:03

Problem je sto on sa loptom nista ne zna, u gradjenju akcija je beskoristan. Veliki klub kao Junajted nije smeo da kupi takvog igraca, jos su dali 90 miliona. Ibra je u ovim poznim godinama bio spor i statican (razumljivo je) ali je znao da posalje lep pas i da smiri situaciju kad treba. A i kretanje bez lopte mu je bolje.

Stefmajster
08:56

ma jesss... Messi u Suarez mu namestaju znaci apla

08:54

Prvo poluvreme je bilo zanimljivo, fino su usli u mec i jedni i drugi. Barsa je bila nesto bolja i zasluzeno su dali gol. Drugo poluvreme uzas, losa igra oba tima a neki igraci Junajteda su samo pravili faulove. Steta sto nismo otisli sa svim pobedama iz amerike.

13:27

Dzozi bio najgori na terenu,pa onaj u PL nece postici ni 15.golova ove sezone...

04:01

Na sta Murinjo baci 90.miliona izvrsio je harikiri u najavi,Dzozi se nije video za 90.min lik nije pipnuo loptu,nema sumnje najveca flopcina u PL ove sezone,covek ne ume da se krece bez lopte,prostor ne oseca,koliko je statican drugorazredni napadac!

11:56

Kakav si ti lik, gledaš utakmice Mančestera samo da bi mogao da prozivaš Lukaku-a.

14:14

Ako si gledao tekmu, složićeš se da je čovek imao jedinu šansu kad je uklizao i lopta išla preko. U igri je učestvovao, trudio se ali ne možeš ti sa Darmianom i Blindom. Nema ko da ga pogodi, da čovek ima šansu. Vi ste uzeli Moratu, on je po kontroli i brzini bolji igrač, ali dal će dati 25+ golova u sezoni kao Lukaku koji daje svake sezone. Murinjo je njega izabrao i ja mu verujem.

13:06

Normalno a cu da pogledam kad igraju Junajted i Barselona,daj kazi mi da si odusevljen sa igrom coveka od 90 miliona izgledao je kao drugorazredni napadac koji prvi put igra fudbal,vi ste sa njim ugasili on ne ume da se krece bez lopte,u Evertonu se izvlacio na krilo dok ga Murinjo gura da bude u sredini on se tu nikako ne snalazi...