22:28

Od dolaska Bobana Bajkovića u redove belgijskog Lirsa, ovaj klub je prosto ''procvetao''. Već druga uzastopna pobeda ovog kluba koji je doskora bio ''fenjeraš'' u šampionatu Belgije.

crvenazvezdafk.com

Deo Zvezdine šampionske ekipe iz prošle sezone, kako na klupi, tako i na terenu, nastavlja da blista sa ekipom belgijskog Lirsa!

Ovaj tim je večeras kao gost savladao Serkl Briž rezultatom 2-1, što je već druga uzastopna pobeda ekipe koju odnedavno sa klupe predvodi Slaviša Stojanović sa svojim pomoćnicima koje je takođe doveo iz Zvezde.

Ipak, dok se nije pojavio Bajko na golu, napredak u igri ove ekipe nije bio tako uočljiv. Sada Lirs ređa samo pobede, pa navijači ovog kluba ponovo imaju razloga za radost.

Lirs je večeras poveo posle samo devet minuta igre, kada je Masika zatresao mrežu domaćeg tima, ali Serkl Briž dolazi do izjednačenja pola sata kasnije, golom Sukute-Pasua iz jedanaesterca - 1:1.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, ali je samo tri minuta igre u nastavku bilo dovoljno Keiti za konačnih 1:2.

Mogao je Lirs i ubedljivije da pobedi, ali Losada u 68. minutu nije iskoristio penal.

Posle 11. kola, Lirs zauzima 13. mesto na tabeli, sa 12 osvojenih bodova.