Aguero u ''klubu 100'', podela bodova, Njukasl u žestokoj borbi za opstanak

Autor: Milovan Longinov
utorak 19.04.2016.
22:38

Fudbaleri Njukasla i Mančester sitija remizirali su rezultatom 1:1 (1:1) u 34. kolu Premijer lige.

Beta/Owen Humphreys/PA via AP

Mančester siti je bolje otvorio meč, imao inicijativu i do vođstva došao u 14. minutu kada je Kolarov centrirao iz slobodnog udarca, a Aguero glavom pogodio za 0:1.

Argentincu je ovo bio jubilarni stoti pogodak u Premijer ligi. Agueru je bilo potrebno 127 utakmica u Premijer ligi da dođe do stotog gola i bolji od njega je samo legendarni Alan Širer koji je centurion postao posle samo 124 utakmice.

Pored toga, Aguero je tek treći igrač van Evrope koji je postigao minimum sto golova u Premijer ligi. Pored njega, to je pošlo za nogom Didijeu Drogbi (104) i Dvajtu Jorku (123).

Ipak, domaći su uspeli da se vrate u meč i izjednače posle 15 minuta. Anita je prošao po desnom boku i pogodio suprotan ugao za 1:1 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

Trener ''svraka'' Rafael Benitez odlučio je da napravi promene, prvi izbor je bio Aleksandar Mitrović koji je u 55. minutu zamenio malo primetnog Papisa Sisea.

S druge strane, Manuel Pelegrini je u poslednjih dvadesetak minuta u igru uveo Sterlinga i Fernandinja umesto Delfa i Jaje Turea, ali to nije donelo veće promene u igri.

Ovaj remi više je odgovarao Sitiju koji je ostao treći na tabeli sa bodom više od Arsenala, dok je Njukasl i dalje pretposlednji na tabeli i do kraja će voditi veliku bitku za jedno mesto u eliti sa Noričem i Sanderlendom.