nedelja 18.09.2016.
18:04

Fudbaleri Atletik Bilbaa su nakon preokreta slavili na "San Mamesu" protiv ekipe Valensije.

BETA/AP Photo/Alvaro Barrientos

"Slepi miševi" su doživeli i četvrti poraz u isto toliko mečeva u Primeri, ovoga puta bolji od njih su bili fudbaleri Atletik Bilbaa.

Baskijci su bili domaćini, a gostujuća ekipa je na samom startu susreta uspela do dođe do prednosti. Igrao se drugi minut kada je Medran pogodio za 0:1.

Ipak, Bilbao se brzo trgnuo te su nakon 15. minuta od primljenog kola imali solidnu šansu preku Susaete.

Na izjednačenje su čekali do 24. minuta, kada je mrežu Dijega Alveša pogodio Aric Aduriz.

Rodrigo je potom pokušao da vrati prednost gostima, ali je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora otišao preko gola.

Domaćin dolazi do potpunog preokreta u 41. minutu, a ponovo je strelac Adurz.

On je lepo prihvatio jedan centaršut u kaznenom prostoru rivala i poslao loptu uz desnu stativu u mrežu.

Valensija je pokušavala da poravna rezultat, najagilniji je bio Rodrigo, ali su gosti mogli da dođu i do ubedljivijeg vođstva.

Na kraju je bilo 2:1 za Atletik Bilbao, koji je tako došao do drugog trijumfa u novoj sezoni, dok je Valensija na samom dnu tabele bez osvojenog boda.