22:31

Ni naporan ritam mečava, ni duga i problematična putovanja ne sprečavaju Zvezdu da nastavi svoju dominaciju u ABA ligi. To se potvrdilo i večeras u Zagrebu.

BETAPHOTO/ABA liga/Cibona/Z.Baksaj, G.Lausic

Košarkaši Crvene zvezde mts nastavljaju svoj nezadrživi pohod ka novoj tituli u ABA ligi.

Mnogi su očekivali da bi Cibona večeras u Zagrebu mogla da napravi probleme Radonjićevom timu, uzdrmanom posle bolnog poraza u Kazanju i kašnjenja leta za Beograd, ali su se ta očekivanja pokazala kao iluzorna.

Zvezda je dominirala čitavim tokom meča i praktično se ''prošetala'' do devetog uzastopnog trijumfa u devet odigranih kola.

Na kraju, 91:70 za aktuelnog šampiona, koji za sada nema pravog konkurenta u tekućoj sezoni.

Predvođena Rozićem i Žižićem, Cibona je samo u prvoj četvrtini koliko-toliko uspevala da parira crveno-belima, ali je u drugom kvartalu Zvezda pojačala odbranu, igra domaćih se raspala i prednost Radonjićeve ekipe se iz minuta u minut uvećavala do ''plus 20'' koliko je iznosila na poluvremenu - 53:33.

Posle ovako odigranog poluvemena, Zvezdi je ostalo samo da u nastavku rutinski završi posao.

Imali su gosti i 25 poena razlike sredinom drugog dela igre, ali je onda u poslednoj deonici usledilo opuštanje koje je Cibona iskoristila da prepolovi rezultatski zaostatak i smanji na 81:70.

Više od toga joj crveno-beli nisu dozvolili i Zvezda je bez problema privela posao kraju.

Zvezda je sada jedini neporaženi tim u ABA ligi pošto je Budućnost juče poražena od Karpoš Sokola, a Cibona sada ima skor od šest pobeda i tri poraza.

Nejt Volters je sa 14 poena predvodio Zvezdu, a na drugoj strani najefikasniji je bio Žižić sa 16.