nedelja 05.03.2017.
22:30

Prema očekivanju, još jedna ubedljiva pobeda ekipe Dejana Radonjića.

BETAPHOTO/SASA DJORDJEVIC/EV

Crveno-bela ''kaznena ekspedicija'' nije imala milosti ni za FMP. Zvezda je večeras kao gost u Železniku savladala domaći tim rezultatom 84:76.

Domaćin je nastupio bez plejmejkera Filipa Čovića, a Zvezda bez svog prvog pleja Stefana Jovića, dok Nemanja Dangubić, iako je bio u sastavu, nije ulazio u igru.

Ekipa FMP-a je tokom prvog poluvremena uspevala da održi rezultatski priključak, nije dozvoljavala favorizovanom rivalu da stekne ubedljivu prednost, a na poluvreme se otišlo rezultatom 44:38 u korist Radonjićevog tima.

U nastavku, Zvezda je ''dodala gas'' i sredinom poslednjeg kvartala imala je i 17 poena razlike u svoju korist - 61:78, posle pogotka Nejta Voltersa.

Usledilo je manje opuštanje u ekipi gostiju, pa je FMP uspeo da serijom 9:0 ponovo priđe na jednocifrenu razliku - 70:78.

Ipak, više od toga domaći nisu mogli, Zvezda je rutinski privela meč kraju i upisala 24. pobedu u 25 odigranih kola.

Kolo pre kraja ligaškog dela sezone, FMP ima skor 10-15. U poslednjem kolu gostovaće Cedeviti u Zagrebu, a Zvezda će dočekati ekipu Budućnosti, koja bi mogla da joj bude i rival u polufinalu plej-ofa.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Milko Bjelica sa 17 poena (5/7 za dva), a pratio ga je Branko Lazić sa 16 (trojke 3/3).

FMP su predvodili Davidovac sa 16 i Bolden sa 15 postignutih poena.