subota 17.12.2016.
18:36

Reklo bi se, pobeda Crvene zvezde sa 50% snage u Skoplju protiv MZT-a.

Sportske.net/ALTAIStudio/NIkolaKrstić

U jedinoj utakmici dana u ABA ligi ekipa Dejana Radonjića je danas stigla do 14. pobede u ovom takmičenju u isto toliko kola pošto su savladali MZT u Skoplju sa 73:93 (16:21, 19:22, 15:30 i 23:20).

U hali Boris Trajkovski odmah se videlo da će Crvena zvezda držati sve konce igre u svojim rukama. Odlični Bjelica i Jović su predvodili crveno-bele, a svoj doprinos je dao i Luka Mitrović na samom početku utakmice.

Do dvocifrene prednosti gosti su stigli tek pred kraj druge četvrtine, Stefan Jović je dominirao svojim asistencijama u tom trenutku, da bi u nastavku ta prednost samo rasla.

Sjajnom odbranom izabranici Dejana Radonjića su stigli i do +25 pred kraj treće četvrtine (48:73).

Do kraja utakmice smo gledali čistu rutinu, na 2 i po minuta do kraja je u igru ušao i Petar Rakićević koji je odmah i postigao svoje prve poene.

U Zvezdi najefikasniji Dangubić sa 16 poena (5/6 za dva i 2/2 za tri), po 12 su imali Volters i Bejlica, dok je Jović imao 11 poena i 10 asistencija. Na svojoj prvoj utakmici u dresu Crvene zvezde Petar Rakićević je ubacio 3 poena.

Na drugoj strani Skot je imao 21, a Lalić 15 poena.

Svoj naredni meč Crvena zvezda igra u Pireju protiv Olimpijakosa.