Zvezdin junak: "Velika pobeda, zaslužili smo je"

petak 21.10.2016.
22:11

Krilni košarkaš Crvene zvezde mts Marko Simonović rekao je da pobeda u Istanbulu ima ogroman značaj i da je bila zaslužena.

euroleague.net

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su Galatasaraj u Istanbulu rezultatom 85:83 i tako stigli do prve pobede u novoj evroligaškoj sezoni.

Najbolji pojedinac na utakmici bio je Marko Simonović sa 23 poena i 4 skoka, a Zvezdin MVP je posle meča rekao kako pobeda ima ogroman značaj.

"Velika pobeda za nas. Dobro smo odigrali iako nismo otvorili meč na željeni način. Vratili smo se u drugoj četvrtini i vodili sa 15 poena u nastavku zahvaljujući sjajnoj odbrani" rekao je Simonović.

Crveno-beli su u prvoj četvrtini imali 14 poena zaostatka a u nastavku su preokrenuli i stigli do +15 (50:65) što ipak nije bilo dovoljno da utakmica uđe u mirnu završnicu.

"Galatasaraj se vratio u meč ali smo na kraju odigrali dobro. Sjajna atmosfera i sjajna utakmica. Zaslužili smo ovu pobedu" poručio je Simonović.

Narednu utakmicu u elitnom klupskom takmičenju Crvena zvezda mts igra pred domaćim navijačima u "KombankAreni" 26. oktobra protiv Barselone.