Zvezda vodi - "Delije" traže da sudija svira kraj!

petak 04.03.2016.
20:15

Šampion Srbije odigrao je odlično prvo poluvreme u 'Stambolu' pa posle dvadeset minuta igre ima prednost od devet poena protiv favorizovanog Fenerbahčea.

Sportske.net

Košarkaši Crvene zvezde Telekom odlično su otvorili večerašnji duel u Istanbulu pa su posle uvodnih deset minuta igre imali prednost od četiri poena (18:14).

Zahvaljujući odličnoj odbrani i sjajnom Maiku Cirbesu koji je dominirao pod protivničkim košem crveno-beli su na prvu pauzu otišli sa 4 poena prednosti.

Nemački internacionalac postigao je polovinu Zvezdinih poena u prvoj četvrtini pa ne čudi što su navijači šampiona Srbije na "Tviteru" veličali učinak Maika Cirbesa posle prve deonice.

Druga četvrtina nije najbolje počela po crveno-bele pošto je Fenerbahče vezao seriju 5:0 posle koje je turski sastav preuzeo vođstvo a Dejan Radonjić reagovao tajm-autom.

Nakon povratka na parket crveno-beli su uzvratili serijom 7:0 preko Vasilija Micića i Marka Simonovića, pa je nakon četiri minuta igre u drugoj četvrtini na semaforu pisalo 19:25!

Odlična igra crveno-belih omogućila im je da u završnici prvog dela igre stignu i do DEVET poena prednosti (25:34) sa kojom su otišli na poluvreme.