Zvezda "samlela" protivnika u Dudovoj šumi

petak 21.04.2017.
20:31

Crvena zvezda je oštro krenula u odbranu titule šampiona države, u okviru prvog kola je uspela da savlada Spartak u Subotici veoma ubedljivo.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Ekipa Dejana Radonjića je uspešno prebrodila prvu prepreku u okviru domaćeg šampionata, prema očekivanju, iako je igrala bez jednog od najboljih defanzivnih igrača u Evropi, Branka Lazića.

Crvena zvezda je uspela da u Dudovoj šumi savlada Spartak rezultatom 54:89 (10:20, 13:24, 14:19 i 17:26).

Od samog starta je Crvena zvezda krenula da stvara prednost, Kuzmić je bio na početku nerešiva enigma za centre Spartaka. Nakon trojke Dobrića gosti su prvi put poveli sa 10 poena prednosti, a u drugoj četvrtini je Marko Simonović počeo da "sipa".

Cepao je mrežice, i zahvaljujući njemu Crvena zvezda je uspela da stigne i do 20 poena prednosti.

Sredinom treće deonice crveno-beli su počeli da spuštaju gas, Spartak se držao na 20-ak poena zaostatka, ali ne zadugo.

U jednom trenutku je Marko Simonović imao 6/8 za tri poena i to za samo 14 minuta na parketu, bio je konstantna opasnost po odbranu Spartaka koja nije imala rešenja za njega.

Prednost ekipe Dejana Radonjića je nastavila da se povećava, posebno u poslednjoj deonici, pa pobeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Bjelica sa 21 poenom, Simonović je upisao 18 (sve trojkama). Zanimljivo da u redovima gostiju niko nije igrao manje od deset minuta i svi su se upisali u strelce.

Kod domaćih Kesar jedini dvocifren, imao je 10 poena.