Zvezda na poluvreme od titule u ABA ligi! (TVITOVI)

četvrtak 13.04.2017.
19:47

Nakon prvih 20 minuta Crvena zvezda vodi protiv Cedevite i nalazi se na samo poluvreme od nove titule ABA lige.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Nakon prvih 20 minuta ekipa Dejana Radonjića igra sasvim solidno u Zagrebu protiv Cedevite i vodi sa 39:46 pa se sada nalazi na poluvreme od slavlja.

Crvena zvezda je stigla do 8:0 nakon trojke Mitrovića, mirisalo je na lak posao za našeg šampiona.

Ipak, domaći su uspeli da se vrate u meč vrlo brzo. Nakon 7:14 domaći prave seriju od 7:0 nakon trojke i dodatnog slobodnog bacanja Šurne.

Zvezda je bila na odstojanju od 2-4 poena, a onda kreće serija trojki domaćih. Krušlin, Džejms i Tomas su pogodili tri uzastopne trojke za Cedevitu, pa su domaći stigli do 31:28. U tom trenutku su za tri poena šutirali 6/9.

Zvezda je ušla i u problem sa ličnim greškama, Kuzmić je dobio treću, Cedeviti je išlo sve po planu.

Tompson sa četiri vezana poena donosi novi preokret, a nakon ukradene lopte Dženkinsa i zakucavanja Dangubića, Crvena zvezda dolazi do 5 poena prednosti. Serija se nastavila, ukradene lopte su ređeli Dženkins i Tompson, bilo je ukupno 13:0.

Ipak, Džejms pravi seriju od 4:0 i na semaforu je pisalo 37:43, pa je još dva pogotka postigao Katić za smanjenje rezultata. Završilo se trojkom Voltersa za konačnih 39:46.