Zvezda je ponovo na vrhu!

ponedeljak 09.11.2015.
19:56

Košarkaši Crvene zvezde Telekom trijumfovali su u ponedeljak u Skoplju, gde su bili bolji od domaćeg MZT-a i na najbolji način iskoristili poraz Budućnosti protiv Partizana.

BETA/BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Nova pobeda ekipe Crvene zvezde Telekom u regionalnoj ABA ligi. Crveno-beli su večeras pred oko 6.000 gledalaca u hali ''Jane Sandanski'' u Skoplju savladali domaći MZT rezultatom 71-66.

Crveno-beli su u najvećem delu utakmice bili u vođstvu. Prvu osetniju prednost stekli su u sedmom minutu meča, kada su poveli sa 16-7, ali su domaći munjevito uzvratili i već do kraja prve četvrtine preokrenuli rezultat na 20-18.

A onda, u drugoj deonici razigrao se Amerikanac Kvinsi Miler, koji se isticao i poenima, ali i ''rampama'' u odbrani, i do kraja prvog poluvremena Zvezda je stekla i dvocifrenu prednost. U poslednjim sekundama druge četvrtine, Miler je poentirao uz faul, potom je bio precizan sa linije slobodnih bacanja za 40-29 posle prvih 20 minuta igre.

U nastavku su domaći uspeli da ga zaustave, ali su im zato mnogo više problema pravili Štimac Jović i Cirbes, koji su predvodili Zvezdu tokom drugog poluvremena.

Treća četvrtina nije donela rezultatsku neizvesnost, crveno-beli su uspešno održavali desetak poena razlike, ali početkom poslednje deonice domaći prave mini-seriju 5-0 i smanjuju na 54-50.

Ipak, odmah uzvraćaju Štimac i Jović, Zvezda ponovo odlazi na ''plus osam'', a kada je u finišu Danilu Mijatoviću dosuđena druga tehnička greška, postalo je jasno da domaći ne mogu da stignu do preokreta.

Poslednje sekunde obeležila je potpuno nepotrebna penal-završnica, ni trener Zvezde Dejan Radonjić nije mogao da veruje zbog čega njegovi igrači prave prekršaje...

Na kraju, Stefan Jović najefikasniji u ekipi Crvene zvezde sa 17 poena i sedam asistencija, a Miler je upisao 13 poena, 4 skoka i tri blokade.

Kod Skopljanaca, Drenovac najbolji sa 19 poena, a pratili su ga Bunić sa 14 i Ljubičić sa 12 poena.

Ovim trijumfom, Zvezda se izjednačila sa ekipom Budućnosti na vrhu tabele. Obe ekipe imaju sada po sedam pobeda i dva poraza.