Zvezda deklasirala Metalac

Autor: Boban Filipović
četvrtak 12.05.2016.
20:48

Nakon startne pobede od 40 razlike protiv Tamiša, ni Valjevci nisu prošli ništa bolje protiv aktuelnog šampiona Srbije u 'Pioniru'. FMP slavio u Pančevu.

Beta/SašaĐorđević/Ds

Košarkaši Crvene zvezde Telekom upisali su drugi trijumf u Superligi pošto su u drugom kolu grupe A Superlige veoma ubedljivo savladali valjevski Metalac rezultatom 102:67 (24:14, 18:11, 34:14, 25:28)

Gosti su se držali do polovine prve četvrtine, a onda je Radonjićev tim krenuo da melje. Dvocifrena razlika je napravljena već u prvih deset minuta, na poluvremenu je bilo +17, a na ulasku u poslednji period čak +37. U poslednjih deset minuta crveno-beli su spustili nogu s gasa, taj period je pripao Metalcu, mada je 'pukla stotka'.

Svi puleni Dejana Radonjića su se upisali u strelce, najefikasniji je bio Maik Cirbes sa 19 poena, Kvnsi Miler je postigao 16 i uhvatio šest lopti pod obručima, a dvocifreni su bili Nemanja Dangubić sa 12, te Vladimir Štimac i Nikola Rebić sa po 10 poena.

U poraženom sastavu najbolji utisak je ostavio plejmeker Jovan Novak koji je sa 21 poenom bio najefikasniji akter utakmice, ali je imao podršku jedino u Nikoli Jevtoviću (13 pts) i Todoroviću (11 pts, 7 sk).

U isto vreme FMP je kao gost slavio protiv Tamiša u Pančevu i ostvario svoju drugu pobedu - 65:80.

Ovaj meč je obilovao preokretiima, FMP je dobio prvu četvrtinu sa 12 razlike, Tamiš je još žešće uzvratio u drugoj i rešio ovaj deo igre u svoju korist sa 16 poena prednosti, da bi u trećoj usledio još žešći odgovor gostiju, rezultat u tom periodu bio je 13:30. Poslednja deonica bila je lišena neizvensoti.

Dobrić (14 pts), Čović (13 pts), Apić (12 pts), Davidovac (11 pts) i Tejic (10 pts) su bili dvocifreni kod pobednika, dok je najraspoloženiji za igru u poraženom sastavu bio Smiljanić sa 16 poena.