Zvezda bez snage, odbrana popustila za "stotku" Efesa!

četvrtak 24.11.2016.
19:49

Šampion Srbije nije imao snage da napravi novi podvig i da slavi u Turskoj protiv Efesa.

Sportske.net/ALTAIStudio/NIkolaKrstić

Ekipa Dejana Radonjića upisala je peti poraz u ovoj sezoni Evrolige pošto je na gostovanju Efesu poražena ubedljivo sa 100:79 (21:21, 26:19, 27:24 i 26:15.

Crvena zvezda je bolje započela ovu utakmicu od Efesa, poveli su sa 10:4, zakucao je i Boriša Simanić koji je danas zabeležio svoj prvi start ove sezone u Evroligi zbog povrede Luke Mitrovića.

Održavala je Crvena zvezda prednost trojkom Bjelice, zatim polaganjem Simonovića, a najbolji u ovom delu u dresu crnove-belih je bio Čarls Dženkins.

Ipak, domaći su uspevali da stignu ekipu Dejana Radonjića, a sredinom druge četvrtine i da prestignu.

Stigli su trojkom Ertela do 37:31, kasnije su imali i 10 poena prednosti, ali je Marko Gudurić sa svojih pet uzastopnih poena održao Crvenu zvezdu u igri.

Poluvreme je završeno 47:40 u korist domaćina, mnogi su bili ljuti na sudije u redovima Crvene zvezde zbog "domaćinskog suđenja" koje je donekle i nastavljeno u drugom poluvremenu sumnjivim odlukama u korist domaćina.

Domaćin je u trećoj četvrtini stigao do velike prednosti, poveli su sa +11 trojkom Kotona nakon nesportske Simanića, da bi poenima Hanikata došli i do +13 (58:45). Ipak, do kraja ove četvrtine Dženkins je "poludeo", pogodio je tri trojke za -4 (64:60), ali onda Crvena zvezda ponovo staje.

Ekipa Velimira Perasovića stigla je do nove dve trojke za +10 za kraj četvrtine, a na startu poslednje deonice ponovo su imali 13 poena prednosti.

Zvezda je imala svoje šanse, Volters je trojkom smanjio, a Simonović novom trojkom dodatno umanjio rezultat na 80:75! Imali su crveno-beli šansu da dodatno smanje rezultat, ali je umesto -3 ili -2 domaćin novom trojkom Kotona otišao na +8 (83:75).

Bilo je dovoljno vremena do kraja utakmice da se napravi preokret, ali igrači Crvene zvezde nisu imali snage za to, reklo bi se da ih je stizao umor u tim trenucima.

Efes je nakon zakucavanja Hanikata stigao do nove dvocifrene prednosti (87:75), čak ni odbrana Crvene zvezde nije bila na nivou na kome smo navikli. Kada je Koton pogodio za 89:75 sve je bilo jasno, Crvena zvezda nije na 3 minuta do kraja imala snage za preokret, pa je domaćin rutinski odradio posao do kraja i stigao do 4. pobede, isto koliko ima i Crvena zvezda.

Sve je na kraju krenulo po zlu, Efes je imao i 19 poena prednosti a najveća prednost je zabeležena upravo na samom kraju.