Zvezda 10 od 10, nezaustavljivi Simonović!

ponedeljak 21.11.2016.
19:47

Deseta, ''jubilarna'' pobeda aktuelnog šampiona od početka sezone u ABA ligi, gosti iz Skoplja se odlično držali u prvom poluvremenu, u nastavku sve došlo na svoje mesto. Povreda Luke Mitrovića pokvarila raspoloženje crveno-belima.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Košarkaši Crvene zvezde mts nastavljaju sa pobedama u ABA ligi. Crveno-beli su večeras pred jedva 1.700 gledalaca u hali ''Aleksandar Nikolić'' ubedljivo savladali poslednjeplasiranu ekipu Karpoš Sokola rezultatom 91-70.

Šampion je malo opuštenije ušao u večerašnji meč, što su gosti uspešno koristili tokom prvog poluvremena. Tim Dragana Nikolića je podsetio na partiju koju je pružio u prošlom kolu, kada je napravio senzaciju protiv podgoričke Budućnosti (77-71).

Predvođeni trilingom Sokolov-Labović-Mavra, gosti su tokom druge deonice poveli sa čak devet poena razlike, bilo je 28:19 u njihovu korist.

Tek tada počinje Zvezdino buđenje, Marko Gudurić je vezao nekoliko poena, Bjelica je od početka bio na željenom nivou, i do poluvremena Zvezda je anulirala prednost Skopljanaca - 38:38 posle 20 minuta igre.

Ekipa Karpoš Sokola se rezultatski držala još nekoliko minuta u trećoj četvrtini, ali pri rezultatu 48:46 u korist domaćeg tima, kapiten Crvene zvezde Luka Mitrović se požalio na povredu.

Uz bolnu grimasu na licu, on je odmah napustio teren i tokom večeri očekujemo više informacija o prirodi njegove povrede. Nadamo se da ipak nije ništa ozbiljno.

A kako je meč odmicao, gosti su imali sve manje snage da se suprotstave apsolutnom favoritu, a kada je proradila i Simonovićeva ''dalekometna paljba'', samo se postavljalo pitanje kojom razlikom će Zvezda upisati deseti trijumf u ABA ligi.

Marko Simonović
(trojke 5/8) i Milko Bjelica bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa po 21 poenom.

Priliku da zaigraju dobili su i Boriša Simanić i Ognjen Dobrić. Simanić je bolje iskoristio svoju minutažu, upisavši sedam poena i četiri skoka.

Kod gostiju, najefikasniji Dragan Labović sa 16 poena i šest skokova.