Zvanično - Raduljica završio sa 'Armanijem'

Autor: Mihajlo Vidojević
četvrtak 01.06.2017.
17:40
Izvor: Sportske.net

Centar košarkaške reprezentacije Srbije Miroslav Raduljica okončao je saradnju sa EA7 Olimpijom iz Milana.

Epa/Matteo Bazzi
Epa/Matteo Bazzi

Povezane vesti

Vest koja se pojavila u sredu uveče dobila je zvaničnu potvrdu ovog popodneva. Miroslav Raduljica i EA7 Olimpija iz Milana završili su saradnju nakon deset meseci.

Juče je lansirana vest da je Miroslav Raduljica dobio dozvolu da se vrati u Beograd i zatraži mišljenje drugog lekara oko svog fizičkog stanja, a kasnije i da je dogovoren raskid ugovora.

Radi se o sporazumnom prekidu saradnje i poslednje informacije glase da je Miroslav Raduljica pristao da mu "Armani" isplati 250.000 evra umesto 900.000 koliko bi prihodovao da je u klubu ostao još jednu sezonu.

Srpski reprezentativac i italijanski šampion otpočeli su saradnju sredinom jula 2016. godine, ali ona nije bila plodonosna usled odnosa koji je Jasmin Repeša imao prema Raduljici.

Braneći boje "Armanija" u italijanskom prvenstvu Miroslav Raduljica je prosečno beležio 6.8 poena, 3 skoka i 1 asistenciju, dok je u Evroligi imao prosek od 8.1 poena, 3.2 skoka i 0.9 asistencija.

Ako je nešto pozitivno u ovoj vesti onda je to svakako podatak da će Raduljica imati dovoljno vremena za odmor do početka priprema nacionalnog tima za Eurobasket.

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke