Zadar video NBA Zvezdu - Šampion stotkom do treće u nizu!

četvrtak 06.10.2016.
20:31

Košarkaši Crvene zvezde mts nastavili su pobedonosni niz na startu nove sezone, pošto su večeras kao gosti ubedljivo savladali ekipu Zadra u dvorani "Krešimir Ćosić".

aba-liga.com/Zadar/MarinGospić

Branilac trofeja u regionalnoj košarkaškoj ligi nanizao je treću pobedu na startu nove sezone, pošto je nakon dva trijumfa na domaćem terenu ubedljivo savladao Zadar u gostima.

Crvena zvezda mts stigla je do treće vezane pobede u ABA ligi rezultatom 103:66 (23:23, 26:12, 24:11, 30:20) u utakmici koja je bila lišena svake neizvesnosti već posle 20 minuta igre.

Nagovestili su crveno-beli kako će se završiti večerašnji meč u dvorani "Krešimir Ćosić" već na startu prve četvrtine. Šest minuta igre bilo je dovoljno ekipi Dejana Radonjića da napravi dvocifrenu prednost (19:8) ali je rival do prve pauze uspeo da se vrati u igru.

Gosti su u završnici prvog kvartala imali veliki broj nerealizovanih napada i promašenih otvorenih šuteva pa je Zadar serijom 11:0 uspeo da vrati se vrati u rezultatski egal.

Jakov Vladović je pokrenuo tu seriju Zadra u prvoj četvrtini, ali je bivši košarkaš Crvene zvezde Ivan Marinković najviše doprineo u momentima dok je domaćin uspevao da održi priključak za crveno-belima.

Na startu druge četvrtine Zadar stiže do prvog vođstva (26:25) na utakmici ali Zvezda trojkom Marka Gudurića vraća prednost i odmah potom počinje da trasira put ka pobedi.

Ponovo je ekipa Dejana Radonjiča iz sjajne odbrane gradila igru u napadu i lagano trojkama slamala nemoćnog rivala koji je u drugoj četvrtini limitiran na svega 12 poena.

Već na početku treće četvrtine Zvezda je napravila seriju kojom je rešena svaka dilema oko pitanja pobednika, a Marko Simonović bio je posebno inspirisan pa je trojkama brzo stigao do dvocifrenog učinka.

Tokom treće četvrtine crveno-beli su prvi put na meču stigli do 30 poena prednosti (43:73) ali se ni u poslednjoj deonici nije odustajalo od agresivne igre i pumpanja razlike koja je u jednom momentu iznosila 39 poena!

Drugu utakmicu za redom svi igrači Crvene zvezde mts koji su se našli u protokolu uspeli su da se upišu u listu strelaca, a najefikasniji je bio Marko Simonović sa 15 poena.

Dvocifren poenterski učinak ostvarili su još Nemanja Dangubić (13 pts), Ognjen Kuzmić (12 pts, 10 sk), Milko Bjelica (11 pts, 4 sk) i Marko Gudurić (10 pts, 5 as), dok su Stefan Jović (5 as) i Nikola Rebić (4 as) razigravali saigrače svojim asistencijama.

Više od polovine poena za Zadar postigli su Lovro Mazalin (18 pts, 6 sk) i Ivan Marinković (17 pts, 4 sk), dok ostali nisu uspeli da isprate ritam dvojice najefikasnijih čemu je kumovala sjajna odbrana gostiju.

Narednu utakmicu u ABA ligi Crvena zvezda mts igra u nedelju od 17 časova protiv Mega Leksa, dok Zadar dan ranije ide na noge Cedeviti.